Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. K. Libelta w Gołańczy - 27.07.2023

W tym roku w ROD im. K. Libelta w Gołańczy bawiliśmy się w piątek 14 lipca. Zorganizowaliśmy Dzień Działkowca połączony z licznymi atrakcjami dla najmłodszych - dzieci oraz wnuków naszych Działkowców.

W ten piękny i słoneczny dzień spotkanie otworzył prezes Zarządu ROD pan Ryszard Rykała, który powitał serdecznie wszystkich zebranych i zaprosił do wspólnej zabawy. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz M i G Gołańcz pan Mieczysław Durski, który wyraził zadowolenie ze współpracy z Zarządem ROD, a także z rozwoju ogrodu i corocznych spotkań integracyjnych.

              

Następnie przekazano mikrofon pani Beacie Przybylskiej z grupy animacyjnej BiT, która przygotowała bogaty program dla dzieci - nie zabrakło zabaw ruchowych, a także łamigłówek umysłowych. W trakcie animacji do najmłodszych dołączyła maskotka filmowego Minionka, w którą wcielił się pan Tomasz Różnowski. W czasie zabaw pani Anita Szarwark upiększała twarze dzieci kolorowymi farbkami. Było bardzo kolorowo!

               

W tym roku w imprezie uczestniczyła rekordowa liczba osób - zapisanych było 110 dzieci oraz 165 dorosłych. Dla każdego przygotowana była kiełbaska z grilla, a także napoje, a dzieci otrzymały drobne upominki ze słodyczami.

W kolejnej części prezes pan Ryszard Rykała oraz wiceprezes pan Rafał Romel wręczyli wyróżnienia i nagrody. Rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszą Działkę 2022”: I miejsce - Małgorzata i Leszek Szymańscy, II miejsce - Aldona i Rafał Łosiewicz, III miejsce - Jadwiga Ciaciuch. Wręczono upominki dla działkowców udzielających się w życiu ogrodu, a także puchary dla zwycięzców dwóch zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza M i G Gołańcz oraz o Puchar Prezesa ROD. Taka impreza nie mogłaby się odbyć bez licznych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi i Radzie M i G Gołańcz, Barbarze Iwińskiej, Urszuli Pawlak (sklep „U Uli”), Pawłowi Piechowiak, Jackowi Frydrych (firma Go!Pack) oraz Grzegorzowi Szcześniakowi (przedstawiciel firmy Sumin).

               

Następnie przyszedł czas wyczekiwany przez dorosłych na biesiadowanie i zabawę przy dźwiękach muzyki granej przez pana Jacka Marciniaka (DJ SCOTI). 

Tegoroczne spotkanie na ogrodzie było też okazją do wspomnienia o inwestycjach, jakie udało się zrealizować w ostatnim czasie, dzięki uzyskaniu grantu z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na realizację projektu pt. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów Działkowych” finansowanego z Funduszu Europejskiego. Uzyskaliśmy prawie 100 000 zł, a dzięki temu na ogrodzie powstała m. in . drewniana wiata, tablice edukacyjne, domki dla owadów i budki dla ptaków, łąka kwietna, nasadzenia z róż oraz nowe drzewa i krzewy, a także zakupiliśmy rębak.

Z reportażem z tego dnia można zapoznać się pod poniższym linkiem: https://youtu.be/h9PmRGYJmlQ

Dziękujemy za udział w zabawie i zapraszamy za rok. Zachęcamy do śledzenia strony na Facebook ’u: „ROD im. K. Libelta w Gołańczy”.

 

Wiceprezes

Rafał Romel

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.