Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jest trzecia propozycja lokalizacji przeniesienia działek z osiedla Gaj w Trzebini - 26.07.2023

Część terenu Rodzinnych Ogródków Działkowych "Gaj" jest zamknięta z uwagi na występujące tam zapadliska. Spółka Restrukturyzacji Kopalń zaproponowała, by przenieść je w pobliże Elektrowni Siersza.

Gmina jest przeciwna tej lokalizacji i wskazała na obszar za ostatnimi blokami na osiedlu Gaj. To teren Skarbu Państwa w zarządzie Lasów Państwowych. Jak się okazało, przeniesienie własności na gminę nie jest łatwe.

- Przekazanie tej działki na własność gminy nie jest takie proste. Nie jest to szybki proces. Dlatego burmistrz, wsłuchując się w głosy mieszkańców, zaproponował kolejną lokalizację. To działka licząca 24 hektary w Górach Luszowskich. To własność Skarbu Państwa. W tym tygodniu mają być podjęte rozmowy z wojewodą ws. przekazania tej działki gminie - wyjaśnia Anna Jarguz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Trzebini.

Ze wstępnych rozmów wynika, że wojewoda jest propozycji przychylny. Gmina Trzebinia zdaje sobie sprawę, że trzecia propozycja lokalizacji ogródków działkowych - w rejonie ulicy Robotniczej w Sierszy - jest w miejscu oddalonym od osiedla Gaj, do którego trzeba dojechać, co może być uciążliwe dla części mieszkańców. Dlatego gmina nie porzuca starań o teren bezpośrednio przy blokach.

Natalia Feluś

źródło: radiokrakow.pl

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.