Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Podpisanie umów na dotacje z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wlkp. - 20.06.2023

W dniu 14 czerwca 2023 r. miało miejsce uroczyste podpisanie umów na dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Uroczystość odbyła się na terenie ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego w Poznaniu. Upoważnieni przedstawiciele z 33 rodzinnych ogrodów działkowych z terenu miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz z nowotomyskiego, szamotulskiego, śremskiego, międzychodzkiego i wrzesińskiego podpisywali umowy o dotację przyznane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego na rozbudowę infrastruktury ogrodowej. Na uroczystość podpisania umów przybył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Grabowski wraz Dyrektor Departamentu Gospodarki Mieniem Panią  Izabelą Witkiewicz. Kolejne podpisywanie umów dla ROD naszego Okręgu będzie miało miejsce w dniu  20 czerwca br. na terenie ROD  Kolejarz w Lesznie dla ROD z Leszna i powiatu, z Gostynia, Rawicza i Czempinia.

Środki finansowe jakie wpłynęły do łącznie 39 rodzinnych ogrodów działkowych to 1 562 947 zł. Dotacje otrzymało 14 ROD z terenu miasta Poznania, 9 ROD z terenu powiatu poznańskiego, 3 ROD ze Śremu i powiatu, 1 ROD z Gniezna, 2 ROD z Międzychodu, 2 ROD z Szamotuł, 1 ROD z Wrześni, 1 ROD z Opalenicy, 3 ROD z Leszna i powiatu, 2 ROD z Gostynia, 1 ROD z Rawicza oraz 1 ROD z Czempinia.  

Przybyłych gości powitał prezes Okręgu Zdzisław Śliwa oraz prezes ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego Andrzej Górczyński. Prezes Okręgu podziękował Marszałkowi Krzysztofowi Grabowskiemu za wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych Okręgu w kwocie ponad 1,5 mln zł, która przyczyni się do wykonania wielu potrzebnych inwestycji ogrodowych poprawiających warunki  korzystania z działek przez działkowców i osoby przebywające w ogrodach. Zabierając głos Marszałek Grabowski podkreślił, jak ważne znaczenie mają ogrody działkowe na terenie Wielkopolski i w całym kraju.

Dotacje przyznawane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego będą kontynuowane w latach kolejnych, dzięki czemu naszego ogrody działkowe będą coraz piękniejsze i nowocześniejsze. Nowa lub zmodernizowana infrastruktura ogrodowa  w rodzinnych ogrodach działkowych, która powstanie dzięki przyznanym środkom finansowym powinna stanowić wzór dla innych ogrodów, które dotychczas z tego rodzaju wsparcia finansowego nie skorzystały, a  do czego je szczerze zachęcamy.

 

Tekst – Agata Wróbel, Dyrektor Biura

Zdjęcia – Aneta Wicher, Skarbnik Okręgu

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.