Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Bajkowy ogród ROD Zacisze w Zabrzu – Dzień Dziecka 2023 - 06.06.2023

W dniu 03.06.2023 Zarząd ROD Zacisze w Zabrzu razem z Radą Dzielnicy Helenka oraz „Usługi BHP i PPOŻ Łukasz Buchała” zorganizowały dzień dziecka. Bajkowy ogród ROD Zacisze obfitował w niespodzianki i atrakcje ciekawe dla najmłodszych. Dla aktywnych dzieci, które uczestniczyli aktywnie w zawodach sportowych i rywalizując w konkursach zostały rozdane puchary i nagrody. Dla spragnionych wszystkich dzieci nie zabrakło lemoniady i słodyczy. Na festyn zawitała Straży miejskiej z Zabrza, przeprowadzili znakowanie rowerów oraz dla chętnych pokaz radiowozu. Dla naszych pociech dostępne były dmuchańce. Wspaniałej zabawie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

                                     

 

Dużym zainteresowaniem i ciekawą atrakcją był wykrywacz metali przygotowany przez działkowca z działki 56 Pana Tomasza Zajączkowskiego. Wszystkie dzieci, które znalazły monety mogły sobie je zatrzymać, dodatkowo dostawały na pamiątkę czterystuletnie monety z opisem pochodzenia.
                        
Zumba Kids dla najmłodszych działkowców oraz rodziców i dziadków cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas tych zajęć dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć. Dzięki Zumba Kids, w krótkim czasie dzieci mogą nie tylko zdrowo spędzić czas, ale także mogą nauczyć się nowych układów tanecznych, tańców różnych kultur, jak również budować świadomość zdrowego stylu życia.
                          
Końcowym punktem obchodów dnia dziecka w „Bajkowym ogrodzie” ROD Zacisze w Zabrzu był Disko Bal przebierańców, który poprowadził DJ Tomek. Dzieci miały szanse zaprezentować wspaniałe stroje, sala zapełniła się postaciami z bajek, filmów, opowiadań, które były inspiracją dla ich wspaniałych strojów. Przy ulubionych przebojach dzieci tworzyły kółeczka, pociągi, wykonywały skoczki, a przede wszystkim szalały w rytm muzyki. Niespodzianką dla dzieciaków były przygotowane desery z kolorowej galaretki nie zabrakło dla spragnionych lemoniady.

Festyn odbywający się w ROD Zacisze w Zabrzu to okazja do integracji różnych pokoleń: dziadków, rodziców i dzieci. To także szansa na umacnianie kontaktów między działkowcami, a lokalną społecznością.

Zarząd ROD Zacisze w imieniu swoim Rada dzielnicy Helenka oraz „Usługi BHP i PPOŻ Łukasz Buchała” dziękuje wszystkim dzieciom za przybycie i wspólną zabawę.

Prezes Zarządu ROD – Ireneusz Kędzierski

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.