Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Apteczki w ROD Relax-Umultowo - 25.05.2023

W Polsce nie mamy norm prawnych określających dokładny skład poszczególnych apteczek. Istnieje jedynie nakaz by po prostu one były, jak np. apteczka w zakładzie pracy, w szkole. W naszym przypadku umiejscowione zostały przy dwóch gablotach znajdujących się przy drodze ewakuacyjnej, a zarazem objęte są monitoringiem. W związku z zapotrzebowaniem na naszym ogrodzie skomponowaliśmy profesjonalne, poręczne, odporne na warunki atmosferyczne dwie apteczki z wyposarzeniem do naszych warunków w celu udzielenia pierwszej pomocy medycznej "doraźnej".

 

Odnośnie apteczek ustawodawca w Polsce nakazuje jedynie, by miejsce gdzie one się znajdują było odpowiednio oznakowane, wsad pozwalał na udzielenie pierwszej pomocy oraz aby zawierały instrukcję obsługi apteczki, która wyszczególnia ich skład i tak jest w naszym przypadku. Istotne jest także wyposażenie każdej apteczki w informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy. 

Poza tym musi być ona:

  • odporna na działanie czynników zewnętrznych, także mechanicznych i chemicznych,
  • wygodna w obsłudze, 
  • certyfikowana.

 

Jak wcześniej pisaliśmy o zainstalowanym systemie SOS na bramie wjazdowej oraz profesjonalnym planie ogrodu, wychodząc naprzeciw potrzebom dla działkowców wbudowaliśmy dwie apteczki w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa
 
  
 
Z poważaniem
Zarząd ROD Relax-Umultowo w Poznaniu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.