Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Altana w ogniu, mężczyzna trafił do szpitala. Strażacy z Jastrzębia gasili pożar na działkach - 24.05.2023

Ogień doszczętnie strawił altanę, a przebywający w niej mężczyzna trafił do szpitala. Zdążył się ewakuować zanim płomienie objęły budynek. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór (22.05.). Straty oszacowano na 20 tysięcy złotych.

57-letni mężczyzna trafił do szpitala na obserwację, po tym jak w altanie, w której przebywał, doszło do pożaru. Budynek opuścił samodzielnie, przed przybyciem ratowników. Strażacy otrzymali wezwanie na ogródki działkowe w poniedziałek około 22:00.

- Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia potwierdzono rozwinięty pożar budynku. Działania prowadzili strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Jastrzębia-Zdroju oraz OSP-Bzie oraz OSP Jastrzębie Górne - przekazuje oficer prasowy, st. kpt. Łukasz Cepiel.

Częściowo murowana altana, kryta onduliną (płyta bitumiczna) spłonęła doszczętnie, straty oszacowano na 20 tysięcy złotych. Strażacy zapobiegawczo podali prąd wody również na działkę obok, by nie doszło do rozprzestrzenienia się zagrożenia. Wstępne ustalenia, jak przekazuje rzecznik, wskazują iż przyczyną zdarzenia było nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

Jednocześnie strażacy apelują, by dbać o własne bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo otoczenia szczególnie w momencie, gdy posługujemy się ogniem otwartym.

Zwracamy uwagę, że należy wykonywać okresowe przeglądy instalacji, w które wyposażony jest budynek, tj. szczególnie instalacji gazowych, elektrycznych oraz przewodów kominowych. Ponadto należy dbać o urządzenia zasilane w gaz i prąd - dodaje st. kpt. Łukasz Cepiel.

 

źródło: nowiny.pl

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.