Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Udane warsztaty z cięcia drzew owocowych w ROD „Wiarus” w Warszawie - 14.03.2023

Mimo niesprzyjającej pogody, zainteresowanie kolejnymi w tym roku zajęciami praktycznymi było bardzo duże. W szkoleniu, które odbyło się 11 marca w ROD „Wiarus” wzięli udział zarówno działkowcy i instruktorzy SSI z różnych warszawskich ROD, jak i miłośnicy ogrodnictwa, niebędący działkowcami.

Na wytypowanych wcześniej działkach, nasz specjalista pan Romuald Dziuban z SGGW omówił terminy, zasady i cel cięcia oraz formowania drzew owocowych – zarówno po posadzeniu, jak i tych starszych.

Zaprezentował też, w jaki sposób prześwietlać drzewa różnych gatunków (np. jabłoń, wiśnia, grusza, morela) ze szczególnym uwzględnieniem drzew zaniedbanych, dawno nie ciętych.

W czasie zajęć padało także wiele pytań, dotyczących między innymi szczegółów przycinania drzew, jak i krzewów (np. porzeczek), a także uprawy, doboru gatunków i ochrony roślin owocowych na działkach.

Wszystkie wątpliwości były na bieżąco i obrazowo wyjaśniane przez prowadzącego. Bardzo cieszy dobra frekwencja (ponad 30 osób) na zajęciach i duże zainteresowanie, w tym w większości młodszego pokolenia działkowców.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w warsztatach oraz zarządowi ROD „Wiarus” za współorganizację szkolenia i gościnę.
Planujemy zorganizować jeszcze zajęcia w kwietniu (w jednym z warszawskich ROD), a także letnie pokazy cięcia drzew pestkowych (np. czereśnia, wiśnia, śliwa, brzoskwinia). O terminach będziemy informować z wyprzedzeniem na naszej stronie i na FB.
 
 
 
Maciej Aleksandrowicz
biuro OZ Mazowieckiego PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.