Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Włamywał się do altan działkowych, kradł wszystko, co znalazł - 17.02.2023

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali 29-latka. Włamywał się do altan na terenie ogródków działkowych, gdzie kradł butle z gazem, elektronikę, kosiarkę, a także balon do wina. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ze zduńskowolskiej komendy policji, dzięki zebranym informacjom ustalili mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. 29-latek, w styczniu i lutym 2023 roku, włamywał się do altan przy ulicy 1 Maja w Zduńskiej Woli.

- Właściciele działek zgłaszali w komendzie policji, że ukradł butle gazowe, sprzęt elektroniczny, przedłużacze elektryczne, kosiarkę, a także 30-litrowy balon do wina. Dokonał kradzieży na kwotę prawie 2 tysięcy złotych. Spowodował również straty uszkadzając podczas włamania okna oraz drzwi altan. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd - mówią policjanci.

Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, dlatego reagujmy właściwie na "podejrzane" osoby czy też samochody "kręcące" się bez celu w rejonie sąsiada lub naszego domu, mieszkania. Powiadamiajmy o tym policję. Mundurowi sprawdzą każdy niepokojący sygnał. Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach, lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które wzbudzają nasze obawy.

źródło: ezd24.net

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.