Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Warsztaty "Ekologia to nie moda" - 24.01.2023

W sobotę 21 stycznia 2023 r. w Domu Działkowca ROD “Działkowiec Opolski” w Opolu odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne pn. Ekologia to nie moda. Tym razem uczestnicy projektu podzieleni na 6 grup i zaopatrzeniu w przepisy wykonywali samodzielnie środki czystości do domu z naturalnych składników. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy środek do czyszczenia podłóg, środek do czyszczenia piekarnika i mydło do rąk. Pomimo wykorzystania tych samych produktów nie wszystkie środki wyszły jednakowej konsystencji czy klarowności. Zastaliśmy także pouczeni jak wykonać samodzielnie płyn do szyb czy proszek do prania. Była to także okazja do omówienia zalet i ograniczeń stosowaniu takich preparatów.

 

Bardziej doświadczeni uczestnicy projektu podzielili się z pozostałymi innymi znanymi sposobami na ekologiczne, skuteczne i tanie środki do czyszczenia. Na zakończenie rozlaliśmy wszystkie uzyskane płyny do słoiczków i zabraliśmy ze sobą do domu sprawdzić ich skuteczność.

 


Dziękujemy Panu Patrykowi Kujawie i całej grupie inicjatywnej z Fundacji Aktywni – Kreatywnie za zorganizowanie warsztatów. Następne odbędą się w pod koniec marca i polegać będą na porządkach pozimowych w ogrodzie i segregacji odpadów a w kwietniu warsztaty z budowania domków dla owadów. Zapisy na warsztaty prowadzi zarząd ROD “Działkowiec Opolski” w Opolu ul. Sosnkowskiego 29A.

Ewa Majewska
Starsza Instruktor ds Ogrodnictwa
OZ PZD w Opolu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.