Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Świąteczne spotkanie zarządów grudziądzkich ogrodów działkowych - 20.12.2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19, Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych Miasta Grudziądza spotkały się na świąteczno-noworocznej uroczystości. Reaktywowane Kolegium Prezesów miało zaledwie miesiąc po swoim wyborze na zorganizowanie spotkania. Postanowiono, że tegoroczna uroczystość odbędzie się w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka”. Zorganizowano catering, zaproszono gości. Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, wspólnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszej społeczności 16 grudnia. Tego dnia odbyło się wigilijne spotkanie,  bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki oraz odświętnie nakryty stół z poczęstunkiem.
 
                  
Ogromnym zaszczytem było gościć na spotkaniu, Prezydenta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Łukasza Kowarowskiego, a także Radnego Rady Miejskiej Pana Marka Czepka. Magiczna i rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim. Wiceprezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD Pan Mieczysław Chrapiński, w imieniu Prezesa Okręgu oraz własnym złożył obecnym życzenia świąteczno-noworoczne. Przewodnicząca Kolegium Prezesów, wprowadziła zebranych w atmosferę świąt
 
„A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie…”

                
 
Witam wszystkich na uroczystości zorganizowanej z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jest to wspaniała okazja do wymiany świątecznych życzeń, ale jest to także czas refleksji i weryfikacji dla każdego z nas, aby światło Słowa, które stało się ciałem, ukazało nam coraz lepiej, kim jesteśmy i jaka jest nasza misja.
W tym okresie każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość. Niech dzisiejszy niepowtarzalny wieczór sprawi, by w naszych sercach nigdy nie zgasła iskra, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. Biały opłatek, goszczący w polskich domach, na stole tylko raz w roku. Jest symbolem braterstwa, miłości, pokoju i pojednania. Niech ten biały chleb symbolicznie przełamany, będzie znakiem pokoju w naszych sercach i na świecie. Wesołych Świąt!
Prezydent Grudziądza (członek PZD) poproszony został o wzniesienie toastu, w krótkim wystąpieniu opowiedział o swojej przygodzie z „działkowaniem”, życzył wielu szczęśliwych chwil na swoich oazach zieleni. Na swoim profilu Facebook zamieścił:  „...Bardzo dziękuję za zaproszenie, a także za mile spędzony czas, rozmowy oraz świąteczną atmosferę spotkania...”   
Wigilia upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w naszej pamięci. Takie szczególne momenty wzmacniają  wzajemne relacje, integrują społeczność działkową.
 
                
 
 
mgr Małgorzata Jasińska - Przewodnicząca Kolegium Prezesów Zarządów ROD m. Grudziądza.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.