Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 19.12.2022

Uwaga: w sprzedaży już najnowszy – styczniowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku, z ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu rzetelnej wiedzy ogrodniczej, wypełnione mnóstwem atrakcyjnych i aktualnych tematów! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

Spójnie i harmonijnie zaprojektowana działka może w każdym swoim wnętrzu posiadać roślinne elementy reprezentacyjne, zwracające uwagę, zachwycające i godne podziwu. Doradzamy, jakie gatunki i odmiany warto dobierać do takich miejsc, oraz jak je aranżować, aby uzyskać spektakularny efekt!

  

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Ubezpieczenie altan ogrodowych”, „Czy działkowiec musi uczestniczyć w kosztach inwestycji w ROD, jeśli się na nią nie zgadza”, „Zezwolenie sądu na zawarcie umowy przeniesienia prawa do działki”.

 

Kontynuując temat zmian klimatu i wynikających z tego potrzeb odpowiednich działań, przybliżamy kwestie gromadzenia w ogrodach  deszczówki – najlepszej wody do podlewania roślin, której wykorzystanie pozwoli ograniczyć koszty związane z nawadnianiem a także poprawić plon i kondycję roślin. W tym artykule skupiamy się na temacie odpowiedniego doboru wielkości i rodzaju zbiornika do gromadzenia wody deszczowej.

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Tańszy prąd dla ROD – warunki skorzystania z przywilejów”, „Spotkanie z delegacją śląskich działkowców”, „Kolejne granty w ramach konkursu ARiMR”, „Inwestycje i remonty w ROD w 2021 r.”, „Narada instruktorów”.

 

Krzewy owocowe powinny być stałym elementem ogrodu. Trudno się temu dziwić – są łatwe w uprawie, wcześnie wchodzą w okres owocowania i dają bardzo zdrowe owoce. Wiele z nich należy do tzw. superowoców, które chronią nasz organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi i nowotworowymi. Polecamy gatunki i odmiany, które szczególnie warto uprawiać na działce, tym bardziej że oferta szkółkarska jest co roku coraz ciekawsza i obejmuje wiele wartościowych nowości!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – dbamy o drzewa zimą.

Ile potrzeba nasion na sezon?

Zero waste w działkowej praktyce.

Ziołowe przepisy na ból gardła.

Kalendarz prac pasiecznych w styczniu.

● Urządzamy ptasią ostoję na działce.

● Polecamy pyszne i odżywcze potrawy wegetariańskie!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu i ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.