Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rok 2022 wypełniony zadaniami remontowymi i inwestycyjnymi w ROD "Relaks" w Grudziądzu - 09.12.2022

Rok 2022 dobiega końca, ale w ROD „Relaks” zostanie zapamiętany jako pełen inwestycji. Po wymianie poszycia dachowego świetlicy oraz podłączeniu miejskiej sieci wodociągowej zarząd ogrodu zrealizował kolejne zadanie, polegające na wymianie zbiornika na nieczystości ciekłe przy budynku świetlicy. Od pewnego czasu korzystanie ze świetlicy nie należało do komfortowych z uwagi na nieprzyjemną woń wyczuwalną po wejściu do jej wnętrza.
 
 
Obecny zarząd znalazł przyczynę tego stanu. Była nią dużych rozmiarów deformacja zamontowanego uprzednio zbiornika i brak odpowiedniego odpowietrzenia. Podejrzewano, że stary zbiornik może stanowić ogromne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne z uwagi na wspomnianą deformację i związaną z tym możliwość przeciekania.  W związku z tym decyzja mogła być tylko jedna – jak najszybsza wymiana. Po zwołaniu nadzwyczajnego walnego zebrania i podjęciu odpowiednich uchwał przesłano wymagane dokumenty do Okręgowego Zarządu PZD w Toruniu wraz z wnioskiem o kolejne wsparcie finansowe. Podłączenie sieci wodociągowej oraz wymiana poszycia dachowego świetlicy pochłonęły sporo środków pieniężnych, dlatego też z nieukrywanym zadowoleniem przyjęliśmy informację, że również ta inwestycja zostanie wsparta dotacją z Okręgu.
 
 
 
Pierwotnie planowano zakup zbiornika betonowego o pojemności 4m3, jednak z uwagi na konieczność wykorzystania do jego transportu i osadzenia sprzętu ciężkiego, a także z uwagi na ograniczoną możliwość poruszania się w obrębie świetlicy, zmieniono decyzję i dokonano zakupu atestowanego zbiornika z tworzywa sztucznego o wcześniej wspomnianej pojemności. W dniu 15 listopada został on wymieniony i zamontowany w sposób profesjonalny. W obecnej chwili jesteśmy spokojni o stan gleby i środowiska. Co więcej, komfort użytkowania świetlicy uległ diametralnej poprawie.
 
W imieniu działkowców i zarządu ROD „Relaks” dziękuję ponownie Zarządowi Okręgu Toruńsko – Włocławskiego za wsparcie finansowe tego zadania inwestycyjnego. 
 
Justynna Pieniak - Prezes Zarządu ROD "Relaks" w Grudziądzu.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.