Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Odwiedzamy ogrody: ROD „Łączność” we Wrocławiu - 08.12.2022

ROD Łączność we Wrocławiu znajduje się przy ul. Bardzkiej. Jego położenie w pobliżu osiedli mieszkalnych powoduje, iż o dzierżawę działki w tym ogrodzie jest niezwykle trudno. Ze względu na swoją lokalizację śmiało można stwierdzić, że ROD „Łączność” stanowi miejską oazę przyrodniczą.

Prezesem ROD jest Pan Jan Balczunas, który wraz z członkami zarządu ROD dba o to, aby ogród się rozwijał i unowocześniał. Walne zebranie w ROD w roku 2018 podjęło uchwałę w sprawie budowy biura zarządu na terenie ROD i od tego czasu Zarząd ROD intensywnie pracował nad stworzeniem profesjonalnego miejsca, w którym będzie mógł przeprowadzać posiedzenia, przyjmować działkowców, ale również przechowywać dokumentację ogrodową zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Czas pandemii wydłużył realizację budowy biura zarządu, niemniej jednak mimo różnych przeciwności Zarządowi ROD „Łączność” we Wrocławiu udało się wybudować i zagospodarować nowe biuro zarządu ogrodu.

Kolejnym etapem było, założenie i uruchomienie monitoringu, który został skierowany na bramy główne ogrodu oraz biuro, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na całym terenie ogrodu.

ROD „Łączność” we Wrocławiu tworzą działkowcy z pasją. Na każdej z działek ogrodowych można zobaczyć ciekawe aranżacje roślinne, niewielkie warzywniki oraz strefy relaksu tworzące harmonijną całość. Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę współczesnych rodzin niewątpliwie ma odzwierciedlenie w działkach uprawianych przez działkowców w tym ogrodzie. Na każdej działce ogrodowej znajdziemy drzewa owocowe, czy warzywniki.

Dziękujemy Zarządowi ROD „Łączność” we Wrocławiu za poświęcony czas i rozmowę oraz życzymy dalszych sukcesów w udoskonalaniu ogrodu działkowego!

 

St. Instruktor ds. Oświaty ogrodniczej

Anna Melska

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.