Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Niebywały sukces ogrodów przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy - w najnowszych tezach dotyczących studium korzystne zmiany - 07.12.2022

W piątek, 2 grudnia 2022 r. Miejska Pracownia Urbanistyczna ujawniła najważniejsze tezy zmian jakie dokonała w projekcie studium. Dla nas najbardziej ważnym jest zmiana dotycząca ogrodów działkowych przy ul. Inwalidów. Od kilkunastu lat w kolejnych Studiach obszar ten miał stanowić rezerwę Miasta na obszary zabudowy jedno i wielorodzinnej. Tak samo stało się w najnowszym ogłoszonym projekcie z 2019 r.

Po wielu protestach nie tylko ze strony działkowców, ale też ich rodzin, znajomych oraz innych mieszkańców Bydgoszczy nawet nie związanych bezpośrednio z tym obszarem udało się przekonać MPU do jakże istotnych zmian. Niewątpliwie do tak wielkiego sukcesu (z którym borykaliśmy się od kilkunastu a nawet i więcej lat) przyczyniło się Kolegium Prezesów obszaru Bydgoszcz-Wschód.

Obszar na którym znajdują się ogrody działkowe, w najnowszym projekcie Studium został zmieniony z mieszkaniówki na tereny zielone, a więc te które od początku zgłaszaliśmy. Na terenach tych docelowo i zgodnie z przeznaczeniem mogą znajdować się także ogrody działkowe takie jak nasze.

Kolegium Prezesów obszaru Bydgoszcz-Wschód od początku bardzo aktywnie uczestniczyło w staraniach dotyczących zapisów w projekcie Studium. Wystarczy nadmienić, że na ok 2500 zebranych podpisów sprzeciwu, sam ROD Makrum zebrał ich 1500.

Dziękujemy wszystkim osobom za każdy, jakże ważny podpis a w szczególności działaczom zaangażowanym w ich zbieranie. Jak widać wspólne zjednoczenie i mowa sprzeciwu dały tak wyczekiwane efekty.

Więcej informacji na https://metropoliabydgoska.pl/studium-uwarunkowan-bydgoszcz/

Zarząd ROD „Makrum” w Bydgoszczy

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.