Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy biorą udział w Akcji „Kartka z przesłaniem” - 06.12.2022

Czas wyjątkowy, ciepły, rodzinny i domowy, pełen bliskości i wzruszeń. Aby przywołać ducha świąt, wystarczy tak nie wiele. Dawniej  okres przed Świętami Bożego Narodzenia, wielu z nas nie mogło sobie wyobrazić bez wysyłania i wyjmowania ze skrzynek - kartek świątecznych. Przyczepiane na lustra, stawiane na komody, wspólne czytanie życzeń, tych magicznych od bliskich z różnych stron.  Piękna tradycja, która liczy sobie wiele lat. Dziś kartki z życzeniami wyparte zostały przez krótkie informacje, memy, zdjęcia, czy też animacje przesyłane za pośrednictwem telefonów czy też e-maile.
 
Jednak w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, już po raz 6 organizowana jest akcja „Kartka Wielkiej Mocy”. Świąteczna edycja, kartki z życzeniami, które zostaną wysłane do Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą, na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Kartka z przesłaniem dla rodaków żyjących na dawnych polskich ziemiach, obecnie leżących poza naszymi granicami, to inicjatywa,  która jednoczy wiele organizacji, szkół, osoby prywatne. Również członkowie naszego ogólnopolskiego stowarzyszenia ogrodowego, włączyli się już 3 raz w akcję. Przygotowywaliśmy kartki w ogrodach działkowych oraz podczas spotkań działającego od 7 lat Klubu Działkowego „Zielony Zakątek”.
Dla rodaków spragnionych kontaktu z polskimi tradycjami, polską mową, kulturą przekazaliśmy 125 kartek. Mamy nadzieję, że zawarte w nich życzenia pełne ciepła i sentymentu, sprawią, że wszystko narodzi się na nowo i rozjaśni każdy życia mrok. 
  
 
Małgorzata Jasińska
 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.