Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rozpoczęła się realizacja projektów w Rodzinnych Ogrodach Działkowych w ramach konkursu ARIMR - 06.12.2022

Obecnie w trakcie realizacji projektów grantowych w ramach konkursu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest 26 Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Okręgu Toruńsko – Włocławskim Polskiego Związku Działkowców. Łączna kwota już realizowanych projektów opiewa na 2.318.729,00 zł.

Jednym z prężnie realizujących projekt ogrodów jest Rodzinny Ogród Działkowy „Prząśniczka” w Toruniu. Cały projekt tego ROD opiewa na kwotę 100.000 zł, przy czym w ramach pierwszej transzy ROD otrzymał 56.000 zł i niemalże w całości już ją wykorzystał między innymi na zakup kosiarki samojezdnej, wielkogabarytowego hotelu dla owadów, kompostowniki, betonowych urządzeń rekreacyjnych takich jak: ławostoły betonowo – drewniane, zewnętrzne piłkarzyki, czy stół do tenisa stołowego. W najbliższym czasie ROD zamierza przystąpić do rozliczenia pierwszej, już otrzymanej transzy grantu.

Kwota 100.000 zł na takie przedsięwzięcia, jakie zawarte są w projekcie nawet dla tak prężnie rozwijającego się ROD, jak „Prząśniczka” jest nieocenionym wsparciem i kwotą niemożliwą do osiągnięcia przy zbieraniu środków finansowych z partycypacji działkowców, gdyż mimo wszystko zawsze jest jakiś inny, bardzo ważny cel, na jaki koniecznym jest zbieranie pieniędzy.

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.