Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Konsultacje w sprawie Trasy Pychowickiej i Trasy Zwierzynieckiej - 22.11.2022

Szanowni Państwo,

Trwają konsultacje społeczne projektów Trasy Pychowickiej i Trasy Zwierzynieckiej. Szczegóły przedstawionych do konsultacji projektów (w tym również proponowane warianty wraz z mapkami poglądowymi) znajdziecie Państwo pod tym adresem: https://3obwodnica.krakow.pl/konsultacje-spoleczne-trasa-pychowicka-i-zwierzyniecka/

Jako Polski Związek Działkowców Okręg Małopolski w Krakowie mówimy stanowcze NIE tym wariantom, które - według wstępnych szacunków - zakładają likwidację ponad 240 działek, położonych na ok. 10ha terenów ROD.

Likwidowane mogą być ROD "Aster" w całości, a 8 kolejnych w części: ROD "Dolina Słońca", ROD "Księcia Józefa", ROD "Nad Wisłą", ROD "Drogowiec", ROD "Gwarek", ROD im. Rydla, ROD "Złoty Róg", ROD "Widok". Skala likwidacji jest olbrzymia, podobnie z reszta do rozmachu planowanej inwestycji.

Jako PZD dziwimy się, że Trasa Zwierzyniecka i Trasa Pychowicka planowane są w sposób tak przeskalowany, jednocześnie widząc jak dużo mniej inwazyjnie zostały zaprojektowane i wybudowane węzły na Trasie Łagiewnickiej. Szczególnie dotkliwy dla Ogrodów jest projektowany Węzeł Przegorzały - zdecydowanie bardziej przypominający zamiejski węzeł autostradowy oraz planowana ul. Nowa Księcia Józefa, we wszystkich wariantach zaprojektowana przez środek terenu, na którym zlokalizowane jest zagłębie krakowskich Ogrodów - okolice ul. Do Przystani i ul. Rybnej.

Nie chcemy być oponentami do planowanych tras, znając ich wagę dla przyszłości komunikacyjnej Miasta Krakowa.

Nie ma jednak Naszej zgody na budowę ww. tras kosztem działkowców z Krakowa. Lekkość projektantów
w podejmowaniu decyzji o likwidacji terenów zielonych dziwi tym bardziej, biorąc pod uwagę już i tak duże problemy Miasta Krakowa z zanieczyszczeniem powietrza i kurczącymi się terenami zielonymi.

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio