Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 18.11.2022

Na rynku pojawił się już grudniowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla miłośników działek. W tym największym na rynku piśmie ogrodniczym znajdziecie m.in. świąteczne inspiracje oraz wiele innych aktualnych tematów przystających do specyfiki ogrodów działkowych. To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

Wertykalne ogródki to pionowe instalacje roślinne, które cieszą się coraz większą popularnością. Zachęcamy do ich zakładania bo zajmują niewiele miejsca, a dają możliwość bliskiego obcowania z naturą i łatwego dostępu do roślin. Można w nich uprawiać np. truskawki, poziomki, sałaty, liczne zioła i mieć je zawsze pod ręką. Doradzamy jak zakładać, aranżować i pielęgnować takie ogródki!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Nabycie prawa do działki po zmarłym a posiadanie prawa do innej działki w ROD”, „Usuwanie azbestu z terenów ROD”, „Zakaz nabywania kolejnej działki przez współmałżonka działkowca”.

 

Kontynuując temat zmian klimatu i wynikających z tego potrzeb odpowiednich działań, przybliżamy kwestie gromadzenia w ogrodach wody deszczowej, która jest nieocenionym dobrem, a jej zagospodarowanie pozwala ograniczyć koszty związane z nawadnianiem a także poprawić plon i utrzymać rośliny w dobrej kondycji. W tym artykule skupiamy się na dwóch pytaniach: ile wody deszczowej jesteśmy w stanie zgromadzić i czy zgromadzona woda pozwoli pokryć nasze potrzeby?

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Prąd dla ROD – sukces w Sejmie”, „Granty uzyskane przez PZD w trzech etapach konkursu ARiMR”, „Wyjątkowa pszczoła”, „Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!”

 

Uprawa własnych roślin użytkowych nabiera w ostatnim czasie coraz większego znaczenia, wyrazem tego był m.in. zorganizowany w tym roku przez Krajowy Zarząd PZD konkurs „Warzywnik Roku 2022”. Prezentujemy najlepsze, nagrodzone zgłoszenia konkursowe, z których wynika jak wielkie korzyści może dać nam uprawa własnych, zdrowych warzyw i ziół, z zastosowaniem nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska metod!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – jak zabezpieczać rośliny przed zimą?

● Wyciągamy wnioski z minionego sezonu.

● Sposoby na śnieg i lód.

● Sadownicza nowinka – śliwomorela.

Kalendarz prac pasiecznych w grudniu.

● Jak zadbać o ptaki zimą?

● Polecamy pyszne i lekkostrawne potrawy świąteczne!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu i ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.