Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Finał konkursu "Zielony Poznań" - 18.11.2022

To był już 29. Finał Konkursu Zielony Poznań na najlepsze aranżacje działek, przydomowych ogródków, balkonów, zieleńców i elewacji. 16 listopada 2022 r. statuetki wręczył laureatom zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Rywalizacja w konkursie składała się z dwóch etapów. W pierwszym zgłoszone obiekty oceniali przedstawiciele rad osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców lub stowarzyszeń działających na rzecz działkowców. Te najwyżej punktowane przeszły do drugiego etapu, w którym oceniała je Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Okręgowego Zarządu PZD, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta.

Spośród 82 obiektów komisja wyłoniła 15 laureatów w poszczególnych kategoriach oraz przyznała 11 wyróżnień. Działkowców reprezentowanych podczas wręczenia nagród przez Barbarę Czaplę, Teresę Lorenz, Teresę Górczyńska i niżej podpisanego interesowali głównie laureaci  kategorii działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych:

1. miejsce Tomasz Dylewski z  ROD "Pomet"

2. miejsce Bogusława i Rafał Antkowiak z ROD "Mazurek"

3. miejsce Grażyna Śledzińska z ROD "Żwirki i Wigury II".

1. miejsce otrzymał również Grzegorz Czajka reprezentujący Stowarzyszenie Ogrodowe "Kajka".

Obiekty zgłoszone do 29. edycji konkursu miały różny styl. Pojawiły się ogrody z tajemniczymi zakątkami, przyjazne wypoczynkowi i bioróżnorodności, z interesującymi wydzielonymi przestrzeniami, działki - z artystycznymi aranżacjami, balkony z ciekawą uprawą i oryginalnym prowadzeniem oraz efektownym doborem roślin, ukwiecone pasy zieleni, czy zieleniec z przestrzenią przyjazną mieszkańcom. Taką jest działka Longiny Teisner z ROD „Zagajnik” wyróżniona za artystyczne aranżacje. Nagrody dla uczestników oraz środki na organizację XXIX edycji konkursu ufundowało Miasto Poznań oraz partnerzy Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Tekst i zdjęcia
Andrzej Górczyński

Link do strony UM Poznania z informacją z zakończenia konkursu Zielony Poznań


        

       

       

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.