Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Warsztaty dla SSI w Delegaturze Rejonowej PZD w Rybniku - 16.11.2022

10 listopada w siedzibie Delegatury Rejonowej PZD w Rybniku zostały zorganizowane warsztaty szkoleniowe – wykonanie ozdób świątecznych z wykorzystaniem darów ogrodu. Za oknem jeszcze ciepły jesienny czas, ale to dobry czas, aby pobudzić zmysły do przygotowania świątecznych dekoracji. Osiemnaście Pań ze Społecznej Służby Instruktorskiej pod kierunkiem koordynatorki warsztatów, Pani Moniki Kwiecień, przez 4 godziny tworzyło świąteczne kompozycje. Ile Pań, tyle pomysłów na świąteczne dekoracje.

        

Prym wiodły własnoręcznie zdobione stroiki, które zostały połączone z zielonymi iglastymi gałązkami i kolorowymi bombkami oraz źródłem światła – świeczką lub światełkami. Takie dekoracje będą się świetnie prezentować się na stole lub na półce – zwłaszcza podczas rodzinnych wieczorów. Stroiki mogą być także prostsze. Powieszona świeża zielona gałązka z kilkoma bombkami będzie świetnie dopełniać świąteczny wystrój.

        

Kolejnym punktem  warsztatów były ozdobne lampiony ze  świecą, które z jednej strony pięknie oświetlą pomieszczenie, tworząc ciepły i przyjazny klimat. Natomiast z drugiej strony, jeśli wybierzemy te zapachowe, wypełnią powietrze przyjemnym aromatem świąt.

Na szkoleniu przygotowano także różnego rodzaju świąteczne figurki. Ozdoby w kształcie gwiazd, bałwanków lub Świętego Mikołaja. Tak wykonane ozdoby mają wyjątkową zaletę – będą niepowtarzalną ozdobą w naszym domu.

Następną propozycją przedstawioną przez Panią Monikę, która wzbudziła zachwyt, było wykonanie  choinki z szyszek lub orzechów.  Piękna ozdoba,  bardzo pracochłonna i wymagająca cierpliwości. Trzeba Panie pochwalić, wykonały pięć pięknych choinek.

         

Ważne spotkanie, oryginalne i niecodzienne,  tylko w damskim gronie. Miła atmosfera, współpraca,  rozmowa i śmiech. Liczę na to, że po tych warsztatach Panie zdążą jeszcze w swoich ogrodach zorganizować takie szkolenia  i zintegrują społeczność ogrodową. A przygotowane ozdoby świąteczne wpłyną na atmosferę świąt.

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.