Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kolejne umowy z ARiMR podpisane - 28.10.2022

W dniu 27.10.2022 roku w regionalnym oddziale ARiMR w Szczecinie, odbyło się uroczyste podpisanie umów III etapu konkursu o powierzenie grantu w ramach konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” z ogrodami: ROD „Chemik” w Policach na kwotę 100 000 zł, ROD „Port Centralny” w Szczecinie na kwotę 147 750 zł, ROD „Pogodny” w Szczecinie na kwotę 95 000 zł, „Czcibora” w Dębnie na kwotę 100 000 zł, ROD „Bielik” w Szczecinie na kwotę 71 588 zł. Na łączną kwotę dofinansowania 514 338 zł.

W spotkaniu, podczas którego podpisano umowy, uczestniczył II Wicewojewoda Zachodniopomorski Mateusz Wagemann, który w swym wystąpieniu podkreślił znaczenie dla społeczności lokalnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz zadeklarował wsparcie ogrodów.  Ze strony ARiMR uczestniczyli dyrektor Regionalnego Oddziału ARiMR pani Wioletta Jaz oraz zastępcy pani Wioleta Wiercimak i Ewelina Sobolewska-Łukaszczuk i pracownicy odpowiedzialni za obsługę wniosków.

Z ramienia Okręgu PZD w Szczecinie obecni byli pełnomocnicy Polskiego Związku Działkowców:  I Wiceprezes Okręgu Józef Romanowski i Sekretarz Okręgu Roman Krempski.

Czas podczas podpisywania umów  został wykorzystany na zadawanie pytań, omawianie szczegółów dalszej pracy, a także podejmowanie ważnych tematów dotyczących przyszłości i obecnego funkcjonowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Spotkania przebiegły w niezwykle przyjemnej atmosferze. Na zakończenie podpisania umów dyrektor Regionalnego Oddziału ARiMR pani Wioletta Jaz zapewniła, że Rodzinne Ogrody Działkowe mogą liczyć na wsparcie pracowników merytorycznych biura na każdym etapie realizacji projektu – począwszy od sporządzenia wniosku, uzupełniania poprawek na etapie oceny formalnej i merytorycznej, po podpisaniu umowy.

Roman Krempski

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.