Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 19.10.2022

To już najwyższy czas aby przygotować działki i uprawiane na nich rośliny do zimowego spoczynku! A najnowszy, listopadowy numer „działkowca” będzie najlepszym i niezastąpionym przewodnikiem podczas jesiennych prac! To również dogodna pora na zamówienie prenumeraty „działkowca” na kolejny rok z gwarancją stałej ceny i bezpłatną dostawą!

 

● Nasze bezpieczeństwo żywnościowe w okresie szybkiego wzrostu cen żywności, nabiera coraz większego znaczenia. Zachęcamy i przedstawiamy walory prowadzania własnych upraw roślin użytkowych, jako nie tylko oszczędności środków, które musielibyśmy przeznaczyć na zakupy, ale także źródła świeżej, wysokiej jakości i wolnej od szkodliwej chemii żywności! Polecamy też gatunki i odmiany owoców i warzyw, które szczególnie warto uprawiać na działkach.

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Czy działkowcom przysługuje prawo do uzyskania dodatku węglowego?”, „Wyłączanie energii i wody na zimę w ROD”, „Wjazd na teren ROD”.

 

● Wyjaśniamy dlaczego klimat i jego niekorzystne zmiany są ważną sprawą dla nas wszystkich. Jakie zmiany klimatyczne występują obecnie w skali światowej? Przedstawiamy najważniejsze skutki tych zmian, dotyczące nas bezpośrednio oraz jak możemy się na nie przygotować, np. zbierając deszczówkę. Doradzamy też, co możemy robić we własnym zakresie, aby przeciwdziałać wzrostowi temperatury, wywołanemu emisją gazów cieplarnianych.

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Krajowe Dni Działkowca 2022”!

 

Warzywa liściowe, nazywane też chlorofilowymi, to najbardziej wartościowe produkty odżywcze. Są bogatym źródłem niezbędnych, łatwo przyswajalnych witamin, hormonów, enzymów i licznych biopierwiastków, pozwalających na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Przedstawiamy najcenniejsze gatunki warzyw liściowych, ich szczególne zalety oraz podstawowe informacje o uprawie!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – przygotowujemy działkę do zimy.

● Kiedy i jak wapnować glebę?

Jak radzić sobie z gryzoniami na działce?

● Co można robić z opadłymi liśćmi?

Kalendarz prac pasiecznych w listopadzie.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy proste i skuteczne dla zdrowia przetwory z czosnku i cebuli!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin i ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.