Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Włamania do altan – Sprawdź jak się zabezpieczyć - 19.10.2022

Policjanci z Wrocławia, ponownie przypominają kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą lub kradzieżą z włamaniem do altan.  Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie lub niepozostawianie przedmiotów wartościowych na ternie ogrodów działkowych.

Zwróćmy też uwagę na osoby, które spacerują ścieżkami i niejednokrotnie oferują swoją pomoc, bo nie zawsze mają dobre i uczciwe zamiary. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, a także nie wpuszczajmy osób nieznajomych na teren swoich posesji i do altan. Niektórzy, bowiem mogą być zainteresowani bardziej tym, co posiadamy, niż udzieleniem nam pomocy…

Mundurowi apelują o to, aby po opuszczeniu ogródka, altankę lub domek zawsze zamykać, a narzędzia dobrze zabezpieczać. Tych, z których nie będziemy korzystać przez dłuższy czas, nie pozostawiajmy bez nadzoru. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja. Warto zastanowić się więc nad tym, czy drogich narzędzi, takich jak wiertarki, piły, czy kosiarki, nie byłoby lepiej zabrać do domu lub zabezpieczyć w budynku kierownictwa ogrodów działkowych.

Należy również pamiętać, aby nie zostawiać torebek i portfeli w miejscach widocznych, bez żadnej opieki, szczególnie podczas wykonywania różnego rodzaju prac. Oddalając się nawet na chwilę z działki, dokumenty, pieniądze, czy klucze powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Niestety złodziejowi wystarczy chwila, aby zabrać naszą własność.

Warto również nawiązywać dobre sąsiedzkie znajomości, aby wzajemnie chronić swoje mienie i wiedzieć kto jest działkowiczem, a kto osobą obcą.

Bezwzględnie nie powinno się też kupować od osób, których nie znamy, towarów po okazyjnej cenie. Często mogą pochodzić z kradzieży i zostać chwilę wcześniej skradzione innemu działkowiczowi.

Policjanci apelują też, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach, które podejrzanie się zachowują, tak aby funkcjonariusze mogli podjąć szybkie i skuteczne działania.

źródło: wroclawskiportal.pl

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.