Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dotacje Miasta Radomia dla działkowców - 17.10.2022

Wnioski o przyznanie dotacji z budżetu miasta na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej można już składać w urzędzie miejskim. W tegorocznym budżecie Radomia jest na ten cel 150 tys. zł.  Czasu na złożenie wniosku, który daje szansę na zdobycie pieniędzy, nie ma za wiele.

Miasto czeka na chętnych jedynie do 21 października. Ze wsparcia mogą skorzystać stowarzyszenia, które prowadzą w Radomiu rodzinne ogrody działkowe. W mieście działa obecnie 29 takich podmiotów. Dotacja może być udzielona do wysokości 80 proc. kosztów poniesionych na realizację zadania, w kwocie do 20 tys. zł.

- To pieniądze, które będą mogły zostać przeznaczone np. na ułożenie chodnika, montaż ogrodzenia, wymianę bramy czy doprowadzenie wody. Wiem, że zainteresowanie jest duże, i bardzo się cieszę, że będziemy mogli pomóc w rozwoju ogrodów działkowych - przekazał wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Wnioski należy składać osobiście w sekretariacie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Żeromskiego 53, pok. 108, w nieprzekraczalnym terminie do 21 października br. w zaklejonej kopercie podpisanej: „Wniosek o dotację celową ze środków budżetu Gminy Miasta Radomia dla rodzinnych ogrodów działkowych położonych na terenie miasta Radomia".

Wzór wniosku dostępny jest na stronie miasta.

źródło:radom.wyborcza.pl

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.