Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wspomnienie z Krajowych Dni Działkowca 2022 roku - 30.09.2022

24 września 2022 odbyły się Krajowe Dni Działkowca w Warszawie organizowane przez Polski Związek Działkowców. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele działkowców z całej Polski, a z Okręgu Małopolskiego PZD uczestniczyli: I Wiceprezes OM PZD Pani Grażyna Grzybowska, Prezes Zarządu ROD „Dębniki” w Krakowie Pani Ewa Błachut, Prezes Zarządu ROD „Płaszów” w Krakowie Pani Marzena Smęder
i Prezes Zarządu ROD „Pańska Góra” w Andrychowie Pan Jacek Sabuda.

Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem sztandarów, następnie odśpiewano hymn narodowy i hymn związkowy. Prezes Eugeniusz Kondracki otwierając oficjalną część obchodów Dni Działkowca powitał zgromadzonych gości i wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podkreślił doniosłą rolę Polskiego Związku Działkowców w istnieniu i rozkwicie ogrodów działkowych w Polsce. Prezes naszego Związku przedstawił też zgromadzonym najważniejsze działania i osiągnięcia Związku w okresie 40 lat. Następnie głos zabrali pozostali uczestnicy uroczystości, wystąpiła też z przemówieniem Pani Ewa Błachut z Krakowa.

W wystąpieniach wszyscy podkreślali doniosłą rolę związku, jak również dziękowali Prezesowi Eugeniuszowi Kondrackiemu za ogromny wkład pracy i niezwykłe zaangażowanie w obronie ogrodów i polskich działkowców.

Po wystąpieniach gości przedstawiono listę osób zasłużonych dla związku i wyróżnionych Medalem BENE Meritum z okazji Jubileuszu 40 lecia PZD.

Po wręczeniu odznaczonym medali przez Pana Prezesa Kondrackiego, ogłoszono laureatów konkursu krajowego „Wielki Konkurs dla uczczenia 40-lecia PZD” i wręczono przedstawicielom ogrodów puchary i cenne pamiątki; jednym z laureatów był ROD „Pańska Góra” w Andrychowie z Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie, w imieniu którego puchar odebrał Prezes Pan Jacek Sabuda.

Wśród wyróżnionych kolejnego konkursu „Najpiękniejsza Działka Roku 2022” znaleźli się również przedstawiciele Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie, Państwo Maria i Stanisław Fedko z ROD „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu w imieniu których nagrodę odebrała I Wiceprezes OM PZD Pani Grażyna Grzybowska.

Doniosłym punktem uroczystości Krajowych Dni Działkowca było również wręczenie odznaczeń związkowych PZD, wśród grona osób odznaczonych zostały: Pani Ewa Błachut Prezes Zarządu ROD „Dębniki” w Krakowie i Pani Marzena Smęder Prezes Zarządu ROD „Płaszów” w Krakowie.

Po końcowym wystąpieniu Pana Prezesa Kondrackiego i wysłuchaniu utworu muzycznego „Pamiętajmy o ogrodach” Pani Marzena Smęder wręczyła Prezesowi PZD pamiątkę od ROD „Płaszów” w Krakowie – okazałego Lajkonika odczytując przy tym podziękowania w formie krótkiego wiersza. Uroczystość została zorganizowana przez biuro Jednostki Krajowej PZD z niezwykłą starannością i bardzo bogatą oprawą; kolejne punkty różnorodnego programu oddzielały utwory muzyczne wykonane przez zespół muzyczny, który towarzyszył zebranym również po zakończeniu części oficjalnej.

Przedstawiciele Okręgu Małopolskiego PZD z ogromna radością uczestniczyli w tej wspaniałej imprezie, która pozostanie w ich pamięci, jako doniosłe przeżycie. Dziękujemy wszystkim organizatorom za tak serdeczne przyjęcie i staranne zorganizowanie tak udanej imprezy.

MS

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio