Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezydent Skierniewic przyjacielem działkowców - 28.09.2022

Miłym, ale zaskakującym wydarzeniem otwierającym wrześniowe posiedzenie rady miasta (22.09) było wręczenie prezydentowi Skierniewic odznaczenia jubileuszowego z okazji 40-lecia Polskiego Związku Działkowców. Medal „Bene Meritus" („Dobrze zasłużony") to honor dla wyjątkowych działkowców, ale jak wyjaśniła obecna na sesji Izabela Ożegalska, prezes Zarządu Łódzkiego Okręgu PZD to również „wyróżnienie za działanie dla dobra wspólnego".

Wręczając prezydentowi Jażdżykowi medal „Bene Meritus", prezes ROD Konwalia Ignacy Kurek uzasadnił wyróżnienie: „Prezydent dał się poznać jako obrońca ogrodów działkowych i PZD. (...). Sprawując urząd prezydenta drugą kadencję, corocznie organizuje konkursy i przeznacza dotacje dla ogrodów na odbudowę i remonty infrastruktury. Koszt odbioru odpadów komunalnych od działkowców ustala na korzystnym poziomie, za co jesteśmy mu wdzięczni".

Prezydent podziękował działkowcom. Powiedział: -Uznaję, że to medal dla rady, bo przecież to rada miasta podejmuje uchwały o wsparciu finansowym ogrodów w mieście. Aktywności, o których mówił prezes Kurek to faktycznie aktywność urzędników, pracowników spółek komunalnych".          

anw

źródło:Głos Skierniewic

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.