Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kiermasz ogrodniczy na Wałach Chrobrego - 23.09.2022

W dniach 17 i 18 września br., odbyła się kolejna edycja Kiermaszu Ogrodniczego  Pamiętajcie o Ogrodach na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Zjechało się wielu, obecnych na każdym kiermaszu wystawców. Oprócz regionalnych producentów i ogrodników przyjechali również ci z najdalszych zakątów Polski. 

Na kiermaszu królowały kolorowe wrzosy, hortensje, trawy ozdobne, rośliny cebulowe, zioła, drzewka i krzewy owocowe. Nie zabrakło róż, pięknych dyń w różnych kształtach i kolorach do konsumpcji i dekoracji. Sprzedający oferowali wg zapowiedzi 120 odmian liliowców i 150 odmian funkii. Byli producenci warzyw, narzędzi ogrodniczych, nawozów, miodów, architektury ogrodowej i jadła regionalnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też rośliny doniczkowe i egzotyczne tj. figi.

Wśród wielu wystawców również i Polski Związek Działkowców wystawił swój namiot. 

Nasi instruktorzy krajowi i okręgowi Społecznej Służby Instruktorskiej, wraz z instruktorem ogrodniczym udzielali porad ogrodniczych, badali pH gleby, promowali i propagowali Związek, rozdawali broszury związkowe i miesięcznik „działkowiec”, a na najmłodszych czekał słodki poczęstunek.

Wielu odwiedzających było zainteresowanych wolnymi działkami i procedurami jak można zostać nowym działkowcem. Zgłaszali się nie tylko młodzi ale również starsi, nie słabnie bowiem chęć posiadania kawałka ogrodu, nie tylko jako miejsca do wypoczynku ale w głównej mierze, miejsce gdzie można uprawiać swoje, ekologiczne warzywa. Przyczynia się do tego zarówno świadomość ekologiczna ale też obecna coraz trudniejsza sytuacja finansowa wielu z nas. Zawsze lepiej smakują swoje wychodowane owoce i warzywa.

Miłośników roślin nie odstraszyła trochę kapryśna pogoda: ani wiatr ani deszcz. Wielu wracało z pełnymi torbami kwiatów i warzyw, i z pewnością wrócą na wiosnę znów zrobić zakupy.

 

J. Sielicka

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio