Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rodzinny Ogród Działkowy „Relaks” w Ostrowcu Świętokrzyskim ma już 45 lat - 22.09.2022

Czas płynie wyjątkowo szybko… od roku 1977 minęło już równe 45 lat. Wspomniany upływający czas był idealną okazją do uczczenia kolejnego jubileuszu ROD. Ostrowiecki ogród działkowy „Relaks” w dniu 17 września br. dokonał uroczystego podsumowania minionego okresu, przygotowując obchody jubileuszu istnienia Ogrodu.

Okres 45 lat to już statystycznie blisko dwa pokolenia osób. Przez tak długi okres w historii ROD zapisały się dziesiątki ludzi, zarówno członków zarządu, komisji rewizyjnej jak i tych, którzy indywidualnie włączali się w pracę społeczną na rzecz Ogrodu. Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowych dyplomów i symbolicznych nagród rzeczowych jako formy podziękowania za wszystkie te lata. Ci, którzy w sposób wyjątkowy zapisali się w historii ROD „Relaks” uhonorowani zostali odznaczeniami związkowymi oraz specjalnymi pucharami. Są bowiem w gronie obecnego zarządu osoby, które niemal od początku funkcjonowania Ogrodu, wspierali go swoim zaangażowaniem, wysiłkiem i poświęconym czasem. Na wskazanie z pewnością zasługuje osoba obecnego prezesa ROD Pana Bogdana Nowocienia, który już od 18 lat pełni tę funkcję dla dobra działkowców i Ogrodu. Wiele udało się na przestrzeni tych 45 lat wykonać. Ogród posiada swój Dom Działkowca oraz pełną infrastrukturę w postaci sieci wodociągowej i energetycznej. Całości dopełnia fakt, że cieszy się on niesłabnącym oraz wiodącym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy chcieliby właśnie w nim użytkować swoją działkę.

 

W tegorocznych uroczystościach, w imieniu Prezydenta Miasta, wzięła udział Wiceprzewodnicząca Rady Miasta – Pani Marta Woźnicka – Kuzdak, która na ręce prezesa ROD wręczyła pamiątkowy grawerton jako wyraz uznania i jednocześnie podziękowania dla wszystkich działkowców, którzy poprzez swoją pracę wpisują się w krajobraz Ostrowca Świętokrzyskiego jako gospodarze miejsc zieleni, rekreacji i wypoczynku.

Całości dopełniły puchary wręczone przez Dyrektora biura Okręgu Świętokrzyskiego PZD od Prezesa Związku oraz Okręgu Świętokrzyskiego. Puchary, jak wskazał on w skierowanych do zebranych osób słowach, wręczane na ręce prezesa ROD, są tak naprawdę dla każdego z działkowców z osobna, jako wyraz podziękowań za każdą formę wsparcia dla Ogrodu na przestrzeni minionych 45 lat. Nie zabrakło także życzeń: przede wszystkim zdrowia, jak najmniejszej ilości zmartwień i braku sporów sąsiedzkich, co wpływa na pełen komfort użytkowania działki.

Zwieńczeniem części oficjalnej były wręczone ze strony zarządu ROD kosze dla Prezydenta Miasta oraz przedstawiciela Okręgu Świętokrzyskiego PZD. Kolejny z etapów to wspólna zabawa trwająca do późnych godzin wieczornych.

Każdy z jubileuszy to piękny wyraz wspólnoty i solidarnego działania. Potwierdzenie chęci tworzenia działkowej rzeczywistości dla wspólnego dobra. Obchody 45 – lecia ROD „Relaks” są tego idealnym przykładem.

Anna Pańczyk

St. inspektor ds. terenowo – prawnych

Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio