Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy powiatu pilskiego na Dożynkach Powiatowych w Pile - 14.09.2022

11 września 2022 r. świętowaliśmy Dożynki Powiatowe w Pile. Po Dożynkowej Mszy Świętej w kościele pw. Świętej Rodziny korowód dożynkowy przemaszerował ulicami miasta na stadion przy ul. Okrzei. Delegacja działkowców reprezentowała miasto Piłę na czele z Marianem Praczykiem – Prezesem, Marią Fojt - Wiceprezesem Okręgu PZD i Ryszardem Grzelakiem Przewodniczącym Kolegium Prezesów ROD w Pile. W korowodzie uczestniczył poczet sztandarowy PZD Okręgu Pilskiego oraz delegacja z koszem dożynkowym z kwiatami, która reprezentowała gminę Piła.

Działkowcy z ROD powiatu pilskiego zaprezentowali w wystawionym pawilonie pyszne przetwory owocowe i warzywne. Każdy z ogrodów wystawił kosz dożynkowy z kwiatów i owoców. Kosze dożynkowe z naszych ogrodów wzięły udział w oddzielnym konkursie podczas którego wyłoniono trzy najładniejsze. Zwycięzcy to ROD: „Huty Szkła Ujście” w Ujściu – I miejsce, „Polam” w Pile – II miejsce i „Pod Słonecznikiem” w Wyrzysku – III miejsce. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami w postaci bonów towarowych ufundowanych przez Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego i Radę Powiatu. Uhonorowano również dwa ROD, które obchodziły swoje jubileusze: ROD „Pod Słonecznikiem” w Wyrzysku 50-ciolecie i ROD „40 – lecia WP” w Pile - 40-lecie.

Dożynkom towarzyszył Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego, na stadionie zaprezentowały się  gminy powiatu, koła gospodyń wiejskich, instytucje rolnicze, lokalni przedsiębiorcy i rękodzielnicy. Nie zabrakło wystaw branżowych i degustacji potraw oraz bezpłatnych zamków dmuchanych dla dzieci.

AK

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.