Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ogrodowy Dzień Działkowca w ROD "Malwa" w Suwałkach - 12.09.2022

4 września br. w największym, suwalskim  Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Malwa” miało miejsce doroczne wydarzenie kończące sezon – określane Dniem Działkowca, świętem plonów, a nawet dożynkami.

Spotkanie było okazją, by podsumować sezon, podziwiać zebrane warzywa i owoce oraz nagrodzić trud najlepszych działkowców.

Wydarzenie, jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem. Licznie przybyłym uczestnikom, których było ponad pół tysiąca, sprzyjała pogoda oraz towarzyszyła chęć wspólnego spędzenia czasu. Pobytowi towarzyszyły zabawy rekreacyjne,  pokazy, prezentacje i poczęstunek. Była kiełbaska i wata cukrowa oraz zawody strzelania z łuku, jazda konna i konkursy piłkarskie.

Tradycyjnie wręczono wyróżnienia dla działkowców najbardziej zaangażowanych w upiększanie swojego ogrodu.

Dzień Działkowca zaszczycili swą obecnością przedstawiciele suwalskiego samorządu: zastępca prezydenta Łukasz Kurzyna i przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec.  W swoich wystąpieniach podkreślali  dobrą współpracę zarządów suwalskich Ogrodów Działkowych z Miastem.

Prezes ROD „Malwa” Józef  Demiańczuk  podziękował wszystkim przybyłym gościom, działaczom i działkowcom, życząc im jak najlepszego zdrowia, dobrych plonów oraz zadowolenia z przynależności do ogrodowej wspólnoty. Zaprosił też na obchody 45-lecia Ogrodu, które odbędą się w 2023 r.

ROD Malwa to największy ogród w Suwałkach i drugi co do stażu w mieście. Jest także drugim co do wielkości w województwie podlaskim. Powstał w 1978 r. Aktualnie skupia 816 działek na powierzchni ponad 31,5 ha. Grunty uprawia 1 142 członków PZD oraz 70 osób niezrzeszonych. Od 2008 r. funkcję prezesa sprawuje Józef  Demiańczuk.

Autor: Mirosław Hartung

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.