Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dożynki w ROD Radość w Katowicach - 09.09.2022

W sobotę 03.09. przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze świętowano „Dożynki 2022” w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Radość” w Katowicach. Po przerwie spowodowanej pandemią działkowcy licznie zgromadzili się przed biurem zarządu, aby świętować dobry rok w ogrodzie, pochwalić się plonami z działek oraz sukcesami ogrodu i zarządu w mieście i województwie.

 

W uroczystości udział wzięli: Maciej Biskupski – Przewodniczący Rady Miasta Katowice, Jan Kwiatkowski – członek Krajowej Rady PZD oraz Andrzej Wróbel – członek Okręgowej Rady PZD w Katowicach. 

Po stronie sukcesów należy zapisać  pozyskanie dla ogrodu ponad 70 tysięcy złotych z Programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na wsparcie ogrodów działkowych. Wszystkie sukcesy ogród zawdzięcza aktywności działkowców i zarządowi w którym funkcję prezesa od 10 lat pełni Alicja Pająk. Po części oficjalnej uczestnicy imprezy mogli spróbować smakołyków z grilla z symbolicznym kuflem piwa oraz bawić się do godzin wieczornych przy muzyce.

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość przejażdżki zaprzęgiem konnym po alejkach ogrodowych, a z okazji skwapliwie korzystali także dorośli. Na zakończenie wszyscy obiecali sobie wrócić za rok na wspólne świętowanie.

Jan Kwiatkowski

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio