Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Leszczyniec" w Szczecinie - 07.09.2022

W dniu 03 września 2022 roku o godz. 13:00 odbyły się Dni Działkowca  w ogrodzie. Uroczystość otworzył Prezes Zarządu Jerzy Pruszyński witając zgromadzonych działkowców i zaproszonych gości.

W czasie uroczystości wręczono dyplomy za ładną działkę i prace społeczne na rzecz ogrodu. Z ramienia Okręgowego Zarządu PZD w uroczystości uczestniczyła Pani Kazimiera Wadowska.

W czasie uroczystości wręczyła Prezesowi dyplom wraz ze statuetką z okazji 40 lecia PZD. Wszystkim zebranym życzyła przede wszystkim dużo zdrowia, odpoczynku po pracy na działce, bo praca na niej to nie tylko relaks i odpoczynek to możliwość zbierania pożytków z ciężkiej pracy własnych rąk, ale przede wszystkim miejsce spotkań rodzinnych, przyjaciół czy w końcu miejsce pierwszego kontaktu najmłodszego pokolenia naszych wnuków z przyrodą.

Po oficjalnej części zaproszono wszystkich do zwiedzania stoisk z miodami z ogrodowej pasieki wraz z poczęstunkiem, wystawy ręcznie malowanych obrazów z motywami kwiatowymi oraz obrazów dla osób niewidomych wykonanych przez Pana Krzysztofa Majorek. Wystawiono również wyroby z lawendy min. powidła z nutką lawendy, napój i syrop lawendowy zawieszki zapachowe do mieszkań i nie tylko. Można było również nabyć młode rozsady lawendy.

Rozpoczęto ogrodowy piknik. Muzyka była dla ducha, dla ciała grochówka, kiełbaski z grilla, kromka chleba ze smalcem i ogórek. Było również pyszne ciasto ze śliwkami upieczone przez działkowiczkę. Wszystkiego było pod dostatkiem i bardzo smaczne.

Dla dzieci przygotowano konkurs rysunkowy o dowolnej tematyce, pokazy Straż Pożarnej oraz Policji, która przeprowadzała rozmowy z dziećmi jak zachowywać się na przejściu przez ulicę tam gdzie nie ma świateł i tam gdzie są. Dzieci otrzymały drobne prezenty, w tym opaski odblaskowe. Największe zainteresowanie dzieci to pies policyjny. Przewodnik psa służbowego zaprezentował umiejętności czworonożnego partnera.

K. Wadowska

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.