Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

30 lecie ROD "Na Zboczu" w Śremie - 05.09.2022

W sobotę 27 sierpnia 2022 roku na terenie ROD odbyły się uroczyste obchody  Jubileuszu 30 - lecia powstania ogrodu połączone z Dniem Działkowca.
W uroczystościach uczestniczyli działkowcy wraz z rodzinami, prezesi ROD z powiatu śremskiego, burmistrz Śremu oraz przedstawiciel OZ PZD w Poznaniu.

Zgodnie z opracowanym scenariuszem, punktualnie o godzinie 16 - tej prezes zarządu ROD Edmund Derwich powitał wszystkich przybyłych (frekwencja była wyjątkowo duża) i dokonał uroczystego otwarcia obchodów. Po powitaniu odegrano i odśpiewano hymn działkowców „Zielona Rzeczpospolita”, po czym chwilą ciszy uczczono pamięć wszystkich zmarłych działkowców naszego ogrodu. Następnie prezes przedstawił historię powstania ogrodu, jego 30 - letnią działalność oraz zmiany osobowe kolejnych zarządów i osiągnięcia. W tym roku przyznano 20 odznak „ZASŁUŻONY DZIAŁKOWIEC”, w tym 1 złotą, 5 srebrnych i 14 brązowych a w całym 30 leciu odznaczono 82 działkowców ponad 130 odznaczeniami związkowymi, 10 medalami okolicznościowymi i 1 „ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO”. Obecni na uroczystościach Goście na ręce prezesa zarządu ROD złożyli gratulacje i serdeczne życzenia oraz praktyczne upominki. Prezes zarządu zafundował niespodziankę wręczając  najbardziej jego zdaniem aktywnym działkowcom pisemne podziękowania i rzeczowe upominki. Działkowcy też nie zapomnieli o prezesie i podarowali fotel aby w wolnych chwilach mógł trochę poleniuchować. Dla upamiętnienia Jubileuszu wykonano okolicznościowy znaczek, który wręczano działkowcom i Gościom.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do wspólnego posiłku. Była kawa, herbata i słodkie „coś nieco”, kiełbaski i kaszanka oraz napój i piwko. Organizatorzy zapewnili biesiadną muzykę, która swoim rytmem zapraszała do tańca.

Dla dzieci przygotowano konkurs rozpoznawania warzyw, owoców i kwiatów, a pani Zuzia - profesjonalna animatorka malowała im twarzyczki na ich ulubionych bohaterów bajek. Panowała miła atmosfera, było zabawnie i wesoło tym bardziej, że dopisała pogoda i nie spadła ani jedna kropla tak potrzebnego deszczu.

 Z działkowym pozdrowieniem                                         PREZES ZARZĄDU ROD                                             Edmund Derwich

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.