Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Na dachu altany uprawiał konopie indyjskie - 30.08.2022

Rozpoczęło się od awantury na ogródkach działkowych. Z wstępnych ustaleń wynika, że jeden z działkowiczów zakłócał spokój innym, awanturował się z nimi i był agresywny.

Zdenerwowani powiadomili policjantów. Kiedy 32-latek uciekł do swojej altany, okazało się, że na jej dachu uprawia konopie indyjskie. Mężczyzna został zatrzymany i juz usłyszał zarzut karny.

Wszystko zaczęło się od tego, że około 1 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie awanturującego się mężczyzny, którzy zakłóca imprezę działkowiczów. Na miejscu policjanci ustalili, że 32-latek był agresywny i awanturował się z innymi. Policjanci ustalili, gdzie mężczyzna przebywa. Zbliżając się do furtki mężczyzna biegł w stronę policjantów uniemożliwiając im wejście na teren działki. Jak się okazało powodem tego było to, że na dachu altany uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zatrzymali 32-latka i zabezpieczyli łącznie 19 roślin.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut dotyczący uprawy konopi innych niż włókniste. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

źródło:wola.policja.gov.pl

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.