Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wielkie święto w "Zielonych Tarasach" w Gryfinie - 18.08.2022

13 sierpnia br., w ROD Zielone Tarasy w Gryfinie niecodzienny nastrój. Od wczesnego ranka trwają przygotowania do uroczystości ogrodowych Dni Działkowca. Przygotowano wystawę plonów, pomysłowe dekoracje oraz miejsca dla gości i działkowców.

W godzinach 12:00-14:00 na placu przed Domem Działkowca zorganizowano strefę Małego Działkowca – gry, zabawy, konkursy, popisy i wyróżnienia dziatwy działkowej, którym towarzyszyli również rodzice.

Od 14:00 do 15:00 w przerwie trwały przygotowania do głównych uroczystości z jubileuszem 75-lecia ogrodu oraz z nadaniem sztandaru. W tym czasie pojawili się również zaproszeni goście w osobach – pani Marii Fojt, przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej, reprezentującej Prezesa Związku, Prezes, I Wiceprezes, Sekretarz Okręgu oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej.

Na uroczystość przybył również burmistrz Miasta Gryfino – pan Mieczysław Sawaryn, przewodniczący Rady Miasta Gryfino, pan Rafał Guga oraz ks. Stanisław z parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie. Przybyli również licznie działkowcy ogrodu.

O godz. 15:00 uroczystość rozpoczęto hymnem RP oraz powitaniem działowców i gości przez prezesa zarządu ROD pana Łukasza Markiewicza.

W dalszej kolejności głos zabrała pani Maria Fojt, przekazując pozdrowienia i życzenia w imieniu Prezesa Eugeniusza Kondrackiego, wręczając okolicznościowy dyplom ipuchar jubileuszowy.

Prezes Okręgu, w wystąpieniu podkreślił rolę tradycji i dorobku ogrodu oraz rangę potrójnego święta, nawiązał do początków istnienia ogrodu i złożył życzenia działkowcom oraz zarządowi ROD, wręczając na ręce prezesa zarządu ROD okolicznościowe przesłanie i jubileuszowy puchar.

Burmistrz Miasta podkreślił rolę ogrodu działkowego na przestrzeni historii i wraz z przewodniczącym Rady wręczyli prezesowi okolicznościowy grawerton.

Po przemówieniach, ks. Stanisław poświęcił plony, sztandar oraz w swoim wystąpieniu w ciepłych słowach podkreślił rolę trudu działkowców i znaczenie integracji wspólnoty.

Po wystąpieniach gości i hymnie PZD, I Wiceprezes Okręgu - Józef Romanowski, odczytał akt Krajowej Rady o nadaniu sztandaru.

Sztandar, po przyjęciu od rodziców chrzestnych pani Maria Fojt wręczyła prezesowi zarządu ROD, a ten zgodnie z ceremoniałem przekazał sztandar dla pocztu sztandarowego, po wcześniejszym jego zaprezentowaniu, a poczet dokonał prezentacji przed publicznością.

Po wystąpieniu pani Marii Fojt, na tematy okolicznościowe, prezes zarządu podziękował gościom, a w dalszej części zasłużonym działkowcom wręczono odznakę Za zasługi dla ROD, którą otrzymało 10 działkowców,  podsumowano także konkurs Działka Roku 2022 i wręczono wyróżnionym nagrody dla  11 osób

Wspaniała pogoda oraz obfity poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Krzymowa w postaci regionalnych potraw, spowodował dobry nastrój obfitujący we wspomnienia minionych czasów.

Zespół muzyczny przygrywał do późnych godzin wieczornych, a chętnych do tańca nie brakowało.

Należy pogratulować prezesowi zarządu ROD oraz wszystkim działkowcom, którzy swoją pracą uświetnili wspaniałą uroczystość, a prowadzącemu panu Romanowi Kempskiemu za spawaną konferansjerkę.

Tadeusz Jarzębak

Prezes Okręgu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.