Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kolejna inwestycja w ROD Stokrotka w Żorach ukończona - 17.08.2022

Komisja Inwestycyjna działająca przy Delegaturze Rejonowej PZD w Rybniku, czwartego sierpnia 2022 roku dokonała odbioru kolejnej inwestycji w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Stokrotka w Żorach.

Tym razem ukończono zadanie inwestycyjne polegające na zabudowie wiaty. Teraz działkowcy tego Ogrodu mają piękne biuro z zapleczem socjalnym oraz wiatę, która może posłużyć do organizacji szkoleń, zebrań czy zabaw ogrodowych.

Rodzinny Ogród Działkowy „Stokrotka” jest najmłodszym ogrodem w Żorach – Baranowicach. Powstał w ramach odtworzenia zlikwidowanego ROD Stokrotka na osiedlu Korfantego w Żorach w 2013 roku. ROD zajmuje obszar 2,10 ha. Znajduje się na nim 60 rodzinnych działek.

Dzięki bardzo dobrej współpracy działkowców z Okręgowym Zarządem Śląskim PZD w Katowicach oraz UM w Żorach, ROD „Stokrotka” zmienił się w ogród XXI wieku.

Pan Zdzisław Skórzak, prezes zarządu, zaprosił komisję na wspólny spacer po ogrodzie, aby pokazać piękne zadbane działki i otwartych gościnnych działkowców. Z dumą przedstawiał osiągnięcia zarządu i działkowców: piękne ogrodzenie, nowy Dom Działkowca, energię elektryczną i wodę doprowadzoną do każdej rodzinnej działki i tą nową zabudowaną wiatę.

Bardzo lubię tu wracać, tu się czuje wspólnotę Ogrodową „Stokrotki” pod barwami PZD.

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.