Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Pierwsze wnioski w konkursie ARiMR zostały złożone! - 04.08.2022

W drugiej turze naboru wniosków w ramach konkursu ogłoszonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych” z Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD wnioski złożyło 10 Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Konkurs jest świetną możliwością dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych do pozyskania środków finansowych, które pozytywnie wpłyną na wartość i walory estetyczne ogrodów.

Łączna kwota grantów, o które starają się Rodzinne Ogrody Działkowe w II turze naboru wniosków wynosi 982.317,00 zł. Są to bardzo duże pieniądze dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych umożliwiające wyraźny rozkwit, a także rozwój ogrodów. Najczęściej wybieranymi przez ROD inwestycjami z części I – podstawowego zakresu rodzajów inwestycji są: wszelkiego rodzaju urządzenia wytwarzające kompost, budki lęgowe dla ptaków, hotele dla owadów, tablice edukacyjne, a także możliwość sporządzenia planu zagospodarowania ROD na podkładach geodezyjnych. Z części II natomiast Rodzinne Ogrody Działkowe najchętniej decydują się na: wyposażanie terenów wspólnych ROD o urządzenia rekreacyjne, takie jak: ławki, czy plenerowe gry edukacyjne, a także na lampy solarne. Pomimo początkowych obaw wykorzystanie 70% całego grantu na część I okazało się całkowicie banalne, w wyniku czego część ROD złożyła wnioski, w których niemalże wszystkie wybrane przedsięwzięcia pochodzą z części I.

Obecnie Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski PZD w porozumieniu z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi pracuje nad kolejnymi wnioskami, które złożone zostaną w III turze naboru wniosków, czyli w miesiącu sierpniu 2022r.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio