Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Święto bialskich działkowców - 01.08.2022

W sobotę 30 lipca setka bialskich działkowców uczciła swe święto w ogrodzie rodzinnym „Dębowa” przy ul. Jana Pawła II. Specjalnie z tej okazji przybyli przedstawiciele Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z Lublina i Urzędu Miasta z Białej Podlaskiej.

Wręczyli oni puchary i nagrody laureatom dwóch konkursów.

Działkowcy to ludzie z pasją, którzy mają nieustanny kontakt z naturą i zielenią, przejawiający się uprawą warzyw, krzewów owocowych i ozdobnych oraz licznych gatunków kwiatów. Wymaga to staranności, pracowitości i nie lada zaangażowania. Docenia się je szczególnie na glebach niskiej klasy, narażonym na powodzie i częste podtopienia. Gdyby nie trud i zaangażowanie właścicieli ogródków, uzyskiwane plony byłyby znikome.

Sobotnie spotkanie miało związek z jubileuszem 45 – leciał istnienia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Dębowa”. Powstał on z inicjatywy pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, w tym wicewojewody Mieczysława Sawickiego, radcy prawnego Andrzeja Janigi, Ryszarda Pyrki, Józefa Byry i Mariana Skoniecznego. Teren przyszłego ogrodu stanowiła nieuprawiana od lat łąka nad Krzną pełna dzikich chaszczy i perzu. Tylko dzięki mozolnej pracy użytkowników udało się zamienić nieużytek w przynoszący plony i cieszący oko kolorami zielony ogród.

 

Źródło: podlasianin.com.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.