Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Sierpniowy „Mój Ogródek” – od 20.07 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom! - 20.07.2022

W sierpniowym wydaniu „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, a także cały pakiet inspiracji, praktycznych porad i przepisów na udany sezon na działce.

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl do zakładki rozkład jazdy (https://mojogrodek.pl/rozklad-jazdy/), w którym znajdziecie aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach – spotkaniach na żywo z ekspertami, czyli live (w wybrane czwartki). Jeśli macie problem, zadawajcie pytania – nasi eksperci na nie odpowiedzą!

Sierpień to pełnia lata. Na działkach i w ogrodach prowadzimy liczne prace pielęgnacyjne, dużo uwagi wymaga także trawnik. Wysokie koszty pielęgnacji i czas poświęcany w celu osiągnięcia pięknej murawy mogą zniechęcić do jej utrzymywania. Dlatego w najnowszym „Moim Ogródku” czeka na Was temat miesiąca „Alternatywy dla trawnika”, czyli praktyczne propozycje na zastąpienie murawy łatwiejszymi w utrzymaniu powierzchniami. Poza korzyściami ekonomicznymi, rezygnacja z trawnika wiąże się również z innymi profitami. 

Szczególnie polecamy artykuły:

  • Odmianowe ciekawostki na jesień – Chociaż nie mamy już szans na rozpoczęcie uprawy tak spektakularnych warzyw jak pomidory i papryka, to jeszcze możemy mieć oryginalne odmiany warzyw poplonowych. Tylko u nas, znajdziecie takie wyjątkowe propozycje do jesiennego ogrodu warzywnego. 
  • Angielski sznyt rabat – Rabaty w stylu angielskim od zawsze zachwycały. Ich dynamika wynikająca z wielkiej zmienności sezonowej, bogactwa kolorów i faktur sprawiają, że kompozycje w tym stylu są wizytówką działki. Podpowiadamy jak stworzyć taką rabatę i dobrać właściwe rośliny. 
  • Przewodnik sadzenia truskawek – Druga połowa lata to najlepszy czas na sadzenie truskawek. Stosunkowo łatwa uprawa sprawia, że zagon truskawek powinien znajdować się na każdej działce. Radzimy jak wykonać zabieg, by pozytywnie wpływał na kondycję, kwitnienie i owocowanie roślin. 
  • Paprykowe dramaty – Chociaż uprawa papryki nie należy do najłatwiejszych, coraz częściej gatunek ten gości w naszych warzywnikach. Nieznajomość wymagań tego warzywa i popełniane w związku z tym błędy agrotechniczne są najczęściej przyczyną niepowodzenia w uprawie. Zebraliśmy najważniejsze problemy i ich rozwiązania, aby móc cieszyć się udanymi plonami. 

  • Ochrona po gradobiciu – W ostatnich latach coraz częściej spotykamy się z gradobiciami, które w znacznym stopniu niszczą uprawy ogrodnicze. Te groźne opady atmosferyczne występują w okresie od maja do września. Następstwem ich są poważne uszkodzenia roślin, straty w plonie i groźne choroby. Jak skutecznie chronić uprawy przed gradem? Co robić, gdy gradobicie już wystąpi? 

  • Wspieraj bioróżnorodność – Różnorodność biologiczna jest podstawą przyrody. Im bardziej zróżnicowane środowisko przyrodnicze, tym stabilniejsze, lepiej funkcjonujące i bardziej odporne na zachodzące zmiany. Sprawdźcie w jaki sposób można na działce wspierać bioróżnorodność. Nie jest to trudne a przynosi wiele korzyści. 
  • Myjki ciśnieniowe praktycznie – Myjka ciśnieniowa przydaje się prawie na każdej działce. Nie tylko ułatwi porządki, ale pozwoli nam zaoszczędzić przy ich wykonywaniu wodę. Przed zakupem trzeba zdecydować do czego będzie nam przydatna no i najważniejsze – ile na nią chcemy wydać. Podpowiadamy jaką myjkę wybrać, aby spełniła wszystkie oczekiwania. 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.