Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Lipcowy „Mój Ogródek” – od 20.06 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom! - 20.06.2022

W lipcowym wydaniu „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, a także cały pakiet inspiracji, praktycznych porad i przepisów na udany sezon na działce.

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl do zakładki rozkład jazdy https://bit.ly/3gO1cnV , w którym znajdziecie aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach – spotkaniach na żywo z ekspertami, czyli live (w każdy czwartek) i webinarach. Jeśli macie problem, zadawajcie pytania – nasi eksperci na nie odpowiedzą!

Lipiec to pełnia lata. Ogród bądź działka może stać się dla nas prawdziwym ukojeniem. W najnowszym „Moim Ogródku” czeka na Was wyjątkowy temat miesiąca „Ogród kojący”, czyli praktyczny poradnik jak zadbać o to, żeby w ogrodzie wykorzystać w największym stopniu jego kojący zmysły potencjał. (str. 4-5)

Szczególnie polecamy artykuły:

  • Warzywnik „doskonały” – Wczesne warzywa szybko się kończą, ale nie należy się tym martwić. Teraz można zacząć prace przygotowawcze pod uprawę kolejnych warzyw. Stworzenie „doskonałego” warzywnika nie będzie wyzwaniem, jakby się mogło wydawać. Bez większego wysiłku można stworzyć łatwy w uprawie, bogaty w gatunki, długo plonujący, atrakcyjny i pachnący warzywnik. Tylko u nas, znajdziecie takie wyjątkowe pomysły na oryginalny ogród warzywny. 
  • Ile wody? – Kwestia zapotrzebowania roślin na wodę staje się szczególnie istotna podczas letnich upałów. Warto przy tym wiedzieć, od czego zależą potrzeby wodne roślin, oraz które z nich wymagają mniej lub więcej wody dla prawidłowego rozwoju. Podpowiadamy jak właściwie dobrać rośliny uwzględniając te potrzeby. 
  • Cięcie po owocowaniu – Zabieg cięcia jest rozciągnięty w czasie. Zaczyna się już pod koniec zimy i trwa do poł. V. Później rośliny sadownicze można ciąć w VII–VIII, co jest często pomijane i niedoceniane. A przecież cięcie po zbiorach to dla niektórych gatunków konieczność. Radzimy jak wykonać zabieg, by pozytywnie wpływał na kondycję, kwitnienie i owocowanie. 
  • 7 grzechów głównych w uprawie pomidora – Nie zawsze trud włożony w uprawę pomidorów daje zadowalające efekty. Wystarczy jednak poznać najczęściej popełniane błędy i je wyeliminować, aby cieszyć się z pięknie wybarwionych, słodkich i pachnących pomidorów prosto z krzaka. Zebraliśmy najważniejsze problemy i ich rozwiązania, aby móc cieszyć się udanymi plonami. 
  • Antracytowe dodatki – W tym sezonie pojawiła się moda na dekoracje, dodatki, pojemniki, osłonki, ściany murków w kolorze antracytowym – ma on odcień bardzo podobny do czerni – jest od niego dosłownie o ton jaśniejsza, o chłodnym zabarwieniu. Jak umiejętnie wprowadzić taki kolor na działkę? )
  • Pomysły na oszczędzanie – Czy w ogródku możemy wprowadzić pewne oszczędności? Tak, to możliwe! Ceny materiałów, robocizny i surowców nieustannie rosną. Nie jest to jednak jedyny powód szukania oszczędności. Kolejny to ambitne plany wykonania całej rabaty lub sporej części ogrodu naraz. Możemy wybrać tańsze materiały i mniejsze sadzonki, ale możemy też zmienić sposób myślenia o ogrodzie, by był mniej czasochłonny i kosztochłonny. Sprawdźcie nasze pomysły na oszczędności w ogrodzie. 
  • Walka z mchem Mech zasiedla nawet najbardziej niegościnne podłoża. Brak korzeni, odporność na suszę i ogromny potencjał do rozsiewania się za pomocą zarodników czynią go trudnym przeciwnikiem. Poznajcie skuteczne metody na pozbycie się mchu z trawnika i trudnych miejsc na działce. 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.