Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wyjątkowa chwila w ROD "Relaks" w Grudziądzu - dzięki wsparciu Krajowego Zarządu PZD i Okręgowego Zarządu PZD ruszyły prace związane z podłączeniem ROD do miejskiej sieci wodociągowej! - 15.06.2022

W 2019 roku działkowcy ROD „Relaks” w Grudziądzu w trakcie Walnego Zebrania zdecydowali, że należy iść z duchem czasu i podjęli uchwałę zobowiązującą ówczesny zarząd do rozpoczęcia działań zmierzających do podłączenia wody miejskiej. Opracowany został wstępny projekt i przedstawiony kosztorys, jednak różne zawirowania sprawiły, że dopiero w październiku 2021 roku nowy zarząd ogrodu zwołał nadzwyczajne walne zebranie, podjęta została stosowna uchwała inwestycyjna oraz uchwały pozwalające zarządowi na wystąpienie z wnioskami o dotację do Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD i pożyczkę do Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, które zostały pozytywnie rozpatrzone. Nieograniczony przetarg pisemny przeprowadzony w marcu bieżącego roku wyłonił wykonawcę inwestycji i machina ruszyła.

Dzień 13 czerwca 2022, na pewno nie jest pechowy dla naszego ogrodu i na zawsze zapisze się na kartach jego historii, ponieważ jest to dzień, na który działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Relaks” w Grudziądzu czekali ponad dwa lata. To dziś wykonawca rozpoczął prace przybliżające ogród do podłączenia wody miejskiej. Mimo pewnych niedogodności związanych z czasową blokadą dostępu do działek, nasi działkowcy są podekscytowani i obserwują przebieg działań. Wykonaniu większy zakres prac niż pierwotnie zostało założone w czym nie przeszkodziła nawet częściowo niesprzyjająca aura.

W imieniu działkowców i zarządu ROD „Relaks” w Grudziądzu dziękuję bardzo organom wyższym Polskiego Związku Działkowców za pozytywnie rozpatrzone wnioski o dotację, a także pożyczkę ponieważ uzyskane wsparcie finansowe sprawiło, że możemy inwestycję zrealizować w tym roku.

 

Justyna Pieniak

Prezes Zarządu ROD „Relaks” w Grudziądzu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.