Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wspólna integracja w ROD "Podzamcze" w Lublinie - 15.06.2022

W ubiegłą sobotę 11 czerwca, w samym sercu miasta, na terenie wspólnym w ROD „Podzamcze” w Lublinie, odbył się festyn z okazji „Dnia Dziecka”, zorganizowany wspólnie z Zarządem ogrodu.

Wydarzenie miało na celu integrację działkowców oraz ich rodzin. Podczas wspólnej zabawy promowaliśmy uprawę warzyw i innych roślin użytkowych, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Prowadzone były konkursy z rozpoznawania roślin oraz na „najpiękniejszy portret przyrody”. Nie tylko dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie, do quizów o roślinach jadalnych włączały się również ich mamy. To dobry sposób by zachęcić całe rodziny do zakładania własnych grządek. Dopełnieniem edukacyjnego przesłania wspólnych zabaw były nagrody w postaci broszur związkowych pt.: „Smaczne rabaty”.

W programie była również lekcja pierwszej pomocy, przeprowadzona we współpracy ze Strażą Miejską oraz zawody zręcznościowe.

To pierwsze takie wydarzenie, którego współorganizatorem był Okręg w Lublinie. Integracja i nauka przez zabawę, to założenia, które udało się spełnić.  Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wejdą na stałe w życie lubelskich ogrodów.  - To pozytywne i cenne doświadczenie dla nas wszystkich.

 

Anna Ewa Michowska

 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.