Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 20.05.2022

W sprzedaży jest już najnowszy – czerwcowy numer „działkowca” – największego pisma ogrodniczego na rynku, wypełniony mnóstwem atrakcyjnych tematów przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych prac do wykonania u schyłku wiosny. Nie zabraknie też inspiracji związanych z wyborem ciekawych roślin i ich aranżacją. Będą nowe trendy w uprawie, artykuły o zdrowym odżywianiu i trybie życia, oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

● Wiele wskazuje na to, że przynajmniej w niektórych rejonach kraju będziemy mierzyć się w tym sezonie z deficytem wody. Wyjaśniamy jaki związek mają z tym postępujące zmiany klimatyczne. Doradzamy jak racjonalnie przygotować się na suszę na działce, m.in. poprzez zbieranie deszczówki, zabiegi agrotechniczne, efektywne podlewanie, racjonalizowanie upraw. Dzięki temu nasze uprawy nie ucierpią, ograniczymy straty wody a nawet będziemy jej mniej potrzebować!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy po nabyciu innej działki w ROD trzeba ponownie występować o członkostwo w PZD?”, „Jakie są zasady trzymania zwierząt na działkach w ROD?”, „Jakie są koszty związane z nabyciem działki w ROD?”.

 

Ogródki ziołowe są bardzo modne, a możemy je zakładać prawie wszędzie, nawet w zaskakujących miejscach. To bardzo ważne, bo trudno wyobrazić sobie zdrowe odżywianie bez udziału ziół. Doradzamy jak założyć ogródki ziołowe w takich miejscach jak np. skalniak, trawnik, taras, obwódka ścieżki, rabata z krzewami i bylinami. Zamieszczamy też gotowe, obszerne projekty takich aranżacji!

 

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Co dalej z Programem ARiMR i grantami dla ROD?”, „Stan posiadania PZD”, „Obowiązywanie uchwał walnych zebrań”, „Informacja finansowa ROD za 2021 r. dla działkowców”, „Ujawnienie dzierżawy działkowej w księdze wieczystej”.

 

● Jeśli dopiero teraz zdecydowaliśmy się na uprawę warzyw, to jeszcze nic straconego! Zakładając warzywnik na początku VI, również można liczyć na udane plony! Doradzamy od jakich metod uprawy warto zaczynać i jakie warzywa wysiać i posadzić, aby uzyskać obfite zbiory już w połowie lata!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – wykopujemy i rozmnażamy cebulowe.

● Strzyżemy i pielęgnujemy żywopłoty.

● Przedstawiamy zdrowy i dekoracyjny jarmuż toskański!

● Odnawiamy elewację altany.

● Poznajemy produkty pszczele – jad pszczeli.

● Polecamy pyszne, zdrowe i orzeźwiające owocowe koktajle!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.