Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Oficjalne otwarcie nowej siedziby ROD „Malwa” w Lipnie - 19.05.2022

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Malwa” w Lipnie zorganizował uroczystość z okazji oficjalnego otwarcia nowo wybudowanej siedziby zarządu ROD. W uroczystości z ramienia Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD udział wzięli: Prezes Okręgu – Piotr Gadzikowski, Członek OZ – Krzysztof Andryszczyk i insp. ds. administracyjnych OZ PZD – Oliwia Ciechomska.

Uroczystość otworzył Prezes Zarządu ROD – Marek Furmański, po czym poprosił Prezesa Okręgu – Piotra Gadzikowskiego o wspólne przecięcie symbolicznej wstęgi w barwach Polskiego Związku Działkowców. Po oficjalnym otwarciu nadszedł czas na przemówienia. Parę słów w stronę uczestników przekazali: Prezes Okręgu – Piotr Gadzikowski i Prezes Zarządu ROD – Marek Furmański, który przedstawił historię tworzenia siedziby począwszy od samej koncepcji po zakończenie budowy.

Uroczystość była doskonałą chwilą do wręczenia odznaczeń Związkowych – Prezes Okręgu uhonorował Prezesa ROD srebrną odznaką Zasłużonego Działkowca, a także złożył na Jego ręce podziękowania dla wszystkich działkowców za wkład w rozwój ogrodnictwa działkowego.

Najbardziej zasłużeni członkowie ROD „Malwa” w Lipnie zostali wyróżnieni skromnym upominkiem w postaci zestawu gadżetów PZD.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż siedziba została wybudowana systemem gospodarczym – przez działkowców ROD „Malwa” w Lipnie. Pozwoliło to na oszczędzenie znacznej sumy środków finansowych, a co za tym idzie wyraźnie mniej ucierpią portfele działkowców. Określenie „ucierpią” zamiast „ucierpiały” nie jest przypadkowe, bowiem inwestycja na chwilę obecną została sfinansowana dzięki wsparciu Jednostki Krajowej PZD w formie dotacji z Funduszu Budowy Siedzib, a także pożyczki z Funduszu Samopomocowego PZD, a także Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD w formie dotacji z Funduszu Rozwoju ROD. Z partycypacji działkowców będzie zwracana pożyczka.

Tekst: Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Foto: Krzysztof Andryszczyk – członek OZ PZD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio