Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Walne zebranie ROD „Niedźwiadek” w Łukowie - 17.05.2022

Działkowcy z ROD „Niedźwiadek” w Łukowie spotkali się na corocznym zebraniu sprawozdawczym. Zarząd przedstawił roczne sprawozdanie i plany na kolejne miesiące.

Odbyło się również wręczenie odznaczeń i medali.

Jak mówi nam Ryszard Smolarz, prezes ROD „Niedźwiadek” w Łukowie każdego roku odbywa się zebranie sprawozdawcze, podczas którego zarząd przedstawia szczegółowe sprawozdanie z działalności za ubiegły rok. Działkowcy poznają też szczegółowe dane finansowe. Tegoroczne zebranie sprawozdawcze działkowców z „Niedźwiadka” odbyło się w sobotę 14 maja. Podczas spotkania mówiono też o planach. Wśród nich jest m.in. remont budynku, który służy wszystkim działkowcom. Jest to ponad 100-letni drewniany dom. Na jego odnowienie R.O.D. „Niedźwiadek” otrzymał właśnie 20 tys. zł dotacji z budżetu miasta.

Podczas sobotniego spotkania odbyło się również wręczenie odznaczeń za zasługi dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Otrzymało je osiem osób, które na co dzień współpracują z działkowcami. Wręczono także Złote, Srebrne i Brązowe Odznaczenia „Zasłużony Działkowiec”. Złote odznaki otrzymało cztery osoby, srebrne – trzy, a brązowe – czternaście osób. Goszczący zaś na zebraniu Grzegorz Kurczuk, prezes lubelskiego okręgu Polskiego Związku Działkowców przekazał prezesowi R.O.D. „Niedźwiadek” Ryszardowi Smolarzowi okolicznościowy medal 40-lecia działalności Polskiego Związku Działkowców.

Rodzinne Ogrody Działkowe „Niedźwiadek” są jednymi z sześciu ogrodów znajdujących się w Łukowie. Jest tam 257 działek. W województwie lubelskim ogrodów działkowych jest 166, a w całym kraju – ponad 4,5 tysiąca. Społeczność działkowców to w skali kraju blisko milion osób.

 

źródło: podlasie24.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio