Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Nowe działki w 125-lecie powstania pierwszego ogrodu działkowego w Grudziądzu. - 14.04.2022

 
Rodzinne Ogrody Działkowe mają piękną historię, mijają lata zmieniają się warunki społeczne, polityczne ale moda na działkowanie trwa. Im bardziej sezon nabiera rozpędu, tym więcej w ogrodach radości z tego co rozkwita i rośnie. 8 kwietnia 2022 roku, to historyczna data dla działkowców z Grudziądza. W tym dniu Prezydent Miasta Grudziądza Pan Maciej Glamowski  oficjalnie przekazał teren pod nowy ogród działkowy.
 
Grudziądz to kolebka ogrodnictwa działkowego-125 lat temu powstał Rodzinny Ogród Działkowy „Kąpiele Słoneczne”,  dając początek idei, która od wielu lat pozwala społeczności lokalnej aktywnie spędzać czas na działkach. Działki wykorzystywane w sposób praktyczny , pod uprawę zdrowych i tanich owoców i warzyw, jak i w celu atrakcyjnego i alternatywnego miejsca spędzania wolnego czasu na łonie natury. 
 
W obecności władz okręgu w osobach Prezesa Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD Pana Piotra Gadzikowskiego, Wiceprezesa Okręgu Pana Mieczysława Chrapińskiego oraz członków Okręgowej Rady z Grudziądza, nastąpiło uroczyste podpisanie Aktu Przekazania terenu pod nowy sektor Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka”  
- Bardzo się cieszę z faktu przekazania tych terenów działkowcom – powiedział Maciej Glamowski. 
 
Już niedługo obok już istniejących i urządzonych ogrodów działkowych , powstaną wydzielone parcele, wyposażone w sieć wodociągową i energetyczną, które działkowcy przeobrażą w oazy zieleni. Zaniedbany wolny teren z utwardzonymi alejami, parkingiem dla samochodów oraz miejscem pod kontenery na odpady komunalne, mamy nadzieję, że będzie nowoczesnym ogrodem. Fakt, że prace przy budowie ogrodu rozpoczynają się w jubileuszowym roku jest dobrym prognostykiem na przyszłość . Nowe działki zaproszą do zielonego świata w mieście Ułanów i ogrodów działkowych i przekonają ile radości daje uprawianie i zajadanie się owocami i warzywami z własnej grządki. 
 
Małgorzata Jasińska
 
 
 
 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.