Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wizyta Burmistrza Gorlic w Okręgu Małopolskim PZD w Krakowie - 14.04.2022

W dniu 30 marca 2022 roku, w siedzibie biura Okręgu Małopolskiego w Krakowie, podczas posiedzenia Okręgowego Zarządu PZD w Krakowie, miało miejsce uroczyste wręczenie MEDALU BENE MERITUS Panu Rafałowi Kukli, Burmistrzowi Miasta Gorlice. Medal wręczyła, w imieniu Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, Prezes Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie Marta Warmuz.

MEDAL BENE MERITUS Dobrze Zasłużony, wybity został z okazji 40-lecia Polskiego Związku Działkowców i wręczany jest osobom najbardziej zasłużonym dla rozwoju ruchu działkowego w Polsce. W tym gronie znalazło się wielu członków Polskiego Związku Działkowców, a także przedstawicieli lokalnych samorządów oraz parlamentarzystów. 

Po uroczystości Pan Burmistrz wziął udział w spotkaniu z członkami Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie. Ożywione rozmowy dotyczyły przyszłości ruchu działkowego, a w szczególności rozwoju ogrodów działkowych na terenie Gorlic.

Należy również wspomnieć, że Pan Burmistrz Kukla bardzo aktywnie działa na rzecz ogrodów działkowych. Wystąpił z propozycją utworzenia nowego rodzinnego ogrodu działkowego na terenie Gorlic. Jest wiernym i zasłużonym orędownikiem ruchu działkowego. Wspiera inicjatywy działkowców i służy im pomocą.

Przyczynił się do wsparcia finansowo-rzeczowego rodzinnych ogrodów działkowcy z powiatu gorlickiego na drogi dojazdowe, ogrodzenia, a także w zakresie dotacji do imprez organizowanych przez ROD, m.in. konkursów z wiedzy o ROD czy współorganizacji zawodów sportowych.

Okręgowy Zarząd PZD w Krakowie

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.