Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Nie powstanie droga przez środek ogródków działkowych - 14.04.2022

Droga, która miała przeciąć Rodzinne Ogrody Działkowe im. W. Szafera przy ul. Skrajnej w Rzeszowie, nie powstanie. Jak informuje ratusz, ulica zakończy się na wybudowanym już odcinku, który prowadzi m.in. do nowych. bloków. To dobra wiadomość dla działkowców, którzy od ponad roku walczyli o zachowanie zieleni. 

Właściciele działek w ROD im. W. Szafera od wiosny ub.r. protestowali przeciwko planowanej budowie drogi, która miała przechodzić przez środek ich ogrodów. Mowa o odcinku, który połączyłby ul. Welca z Lubelską. Wiele osób wskazywało na niejasności prawne odnośnie terenu i decyzji, a także na samą ingerencję w zielony teren. Wiosną ub.r. wykonawca rozpoczął nawet budowę trasy, lecz szybko doszło do interwencji działkowców oraz m.in. Społecznych Strażników Drzew. Efekt? Zaprzestanie prac, aż do dziś. Przez kolejne miesiące sporo mówiło się o tym, że działkowcy będą musieli wypracować porozumienie z miastem, co do dalszego losu planowanej inwestycji.

Jak dziś wygląda sytuacja? - Zapadła decyzja o całkowitym zakończeniu inwestycji na obszarze przed ogródkami działkowymi. Droga nie przetnie więc ogródków, a decyzję w tej sprawie, po rozmowach z właścicielami terenu, podjął prezydent Konrad Fijołek - mówi Artur Ger-nand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. - Obecny odcinek drogi, kończący się przed ogródkami, będzie więc pełnił funkcję trasy dojazdowej do m.in. powstającego tam osiedla. Teraz nastąpi etap podsumowania inwestycji, określenia zakresu wykonanych prac, rozliczenia i zamknięcia robót - dodaje. Działkowcy mogą więc spać spokojnie, ich ogródki są już bezpieczne. 

 Źródło: Super Nowości

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio