Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Uwaga na oszustów! „Daj dowód, a my załatwimy przeniesienie prawa do działki” – nowa metoda wyłudzeń - 01.04.2022

Okręgowy Zarząd Toruńsko-Włocławski Polskiego Związku Działkowców pragnie przestrzec wszystkich działkowców przed oszustami. Wyłudzacze mają nową metodę na naciąganie działkowców – „Daj dowód, a my załatwimy przeniesienie prawa do działki”, jest to równie niebezpieczny sposób na wyłudzanie co metoda „na wnuczka”.

Do biura Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD zgłosiła się rodzina poszkodowanego działkowca. Jak opisują zgłaszający – użytkownik działki wyraził chęć odpłatnego przeniesienia prawa do działki udostępniając przedmiotową informację na popularnych serwisach ogłoszeniowych. Do działkowca zgłosiło się małżeństwo zainteresowane nabyciem prawa do działki prosząc o udostępnienie dowodu osobistego celem zrealizowania transakcji bez fatygowania działkowca.

Użytkownik działki, jako osoba w podeszłym wieku okazał zbyt duże zaufanie wobec obcych dla siebie osób i przekazał im swój dokument tożsamości. Co istotne, para nie uzgodniła z użytkownikiem działki ani warunków przeniesienia prawa do działki, jak i jej wartości. Od dnia przekazania wyłudzaczom dowodu osobistego zaprzestali oni  jakiegokolwiek kontaktu z działkowcem. Niewiadomą jest, czy naciągacze powzięli od działkowca dowód tożsamości w celu sfałszowania umowy przeniesienia praw do działki, czy też w celu wyłudzenia pożyczek na dowód.  

Na chwilę obecną sprawą zajmuje się Policja. Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski PZD w ramach współpracy z Policją, a także w trosce o dobro działkowców czujnie monitoruje sprawę. O sprawie powiadomiony został również zarząd ROD, w którym poszkodowany użytkuje działkę.

 

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.