Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kontrole mundurowych w ramach akcji "Zima" - 22.03.2022

Trzebniccy dzielnicowi prowadzą wzmożone działania prewencyjne i pomocowe w ramach akcji „Zima”. Tym razem kontrolą objęte zostały ogródki działkowe oraz miejsca, gdzie mogą przebywać osoby, które najbardziej potrzebują pomocy.

Trzebniccy policjanci stale realizują różnego rodzaju działania w ramach akcji „Zima”. Pomimo tego, że dni są teraz pogodne, to noce są wciąż mroźne, a temperatura spada poniżej zera. Dlatego też dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy podczas obchodu rejonów służbowych sprawdzają, czy osoby bezdomne oraz te zamieszkujące w trudnych warunkach nie potrzebują pomocy. Oczywiście nie tylko dzielnicowi, ale także inni policjanci, regularnie dokonują sprawdzeń miejsc, w których przebywają osoby bezdomne na terenie całego powiatu trzebnickiego. Mundurowi w trakcie przeprowadzania kontroli zbierają informacje o nowych miejscach przebywania osób potrzebujących pomocy, przekazują im informacje dotyczące występujących zagrożeń w związku ze spadkiem temperatury, a także przekazują wiadomości o noclegowniach i jadłodajniach.

W ramach obchodu rejonu służbowego Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy odwiedzili trzebnickie ogródki działkowe. Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia czy osoby tam przebywające nie potrzebują pomocy.

Policjanci zwracają się z prośbą, gdy widzimy osoby, które w porach nocnych siedzą w parkach, na dworcach, a temperatura na dworze jest poniżej zera, ZAREAGUJMY! Nie przechodźmy obojętnie obok osoby, która może potrzebować naszej pomocy. Nie bójmy się pomagać.

 

Źródło: trzebnica.dlawas.info

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.